معترضان انگلیسی‌ قبوض انرژی را آتش زدند

معترضان به هزینه بالای زندگی و افزایش قیمت انرژی، در شهرهای مختلف انگلیس قبوض انرژی را به آتش کشیدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شنبه (اول اکتبر) هزاران نفر در لندن و سایر شهرهای انگلیس در اعتراض به هزینه بالای زندگی تظاهرات برگزار کردند و قبوض انرژی را به آتش کشیدند.

به گزارش شبکه «راشا تودی»، مردم با حمل پلاکاردهایی که روی آن‌ها نوشته شده بود «از پس هزینه‌های زندگی برنمی‌آییم» و همچنین شعارهایی علیه حزب حاکم محافظه‌کار روی آن‌ها وجود داشت، به اعتراض پرداختند.

کارزار «پرداخت نکن بریتانیا» که این اعتراضات را سازماندهی کرد گفت می‌خواهد دولت را برای کاهش قبوض انرژی به مقدار قابل پرداخت با متقاعد کردن یک میلیون نفر به عدم پرداخت قبوض، تحت فشار قرار دهد. یک سخنگوی این کارزار گفت: میلیون‌ها نفر از ما از پس هزینه‌ها برنمی‌آییم و زمانی که هوا سرد شود، یخ خواهیم زد.

این اعتراضات شنبه همزمان با اجرایی شدن سقف قیمت انرژی در بریتانیا برگزار شد که امکان افزایش صورت حساب برای هر خانوار متوسط را از ۲۲۰۱ دلار در سال به رکورد ۲۷۹۲ دلار در انگلیس، اسکاتلند و ولز می‌رساند.

لیز تراس نخست‌وزیر انگلیس در حمایت از این افزایش هزینه مدعی شد: معیشت و تجارت در خطر بود. حمایت انرژی دولت، قیمت پرداختی برای گاز و برق را محدود می‌کند، از مردم دربرابر افزایش شدید قبوض محافظت می‌کند و انتظار می‌رود تورم را هم مهار کند.

پیش‌تر، رسانه‌ها از آشفتگی دولت جدید انگلیس برای حل مشکلات اقتصادی و دشواری زندگی میلیون‌ها انگلیسی در ماه‌های آتی خبر دادند. وبگاه شبکه خبری «ان‌بی‌سی» چهارشنبه در این زمینه نوشت انگلیس که قبلاً با فهرستی از چالش‌ها روبرو بوده، اما راه حل پیشنهادی تراس نیز اقتصاد این کشور را به سمت هرج و مرج سوق داده و عواقب طولانی مدت بسیاری از انگلیسی‌ها را تهدید می‌کند.

طرح ۴۸ میلیارد دلاری دولت محافظه‌کار لیز تراس برای کاهش مالیات به‌ویژه برای پردرآمدترین افراد کشور شوک شدیدی را در بازارهای مالی ایجاد کرده، باعث سقوط شدید پوند شده و آینده سیاسی نخست‌وزیر جدید انگلیس را در هاله ابهام قرار داده است.

در حالیکه بخش اعظم اروپا به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه در پی حمله این کشور به اوکراین در بحران انرژی گرفتار شده، منتقدان می‌گویند انگلیس منحصراً آسیب‌پذیر است.

310310

کد خبر 1679585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =