اسفندیار مشایی در مراسم تودیع و معارفه وزیر علوم اظهارات تازه ای در باره خدا و امام زمان مطرح کرد.

به گزارش مهر اسفندیار رحیم مشائی سه شنبه شب در مراسم تودیع محمد مهدی زاهدی و معارفه کامران دانشجو وزرای علوم دولتهای نهم و دهم در دانشگاه شهید بهشتی و در بخشی از سخنانش با اشاره به اینکه علم از جنس نور است، گفت: نمی خواهم فلسفی صحبت کنم ، ذوقی می گویم. خداوند به انسان بدهکار نبود که او را آفرید. ظاهرا خداوند به خودش بدهکار بود که انسان را آفرید. دلش خواست شناخته شود. یک کسی را باید خلق می کرد که بتواند بشناسد. انسان اهمیتش به همین علم است. اگر علم را برداریم انسان حذف می شود. انسان را که حذف کنیم ، دیگر نیازی به حذف خدا نیست ، زیرا خدا دیگر خودش حذف شده است.

مشاور رئیس جمهور ، در بخش دیگری از سخنانش در تاکید مجدد بر علم ، گفت: امام عصر (عج) پیامبر نیست که کسی از او معجزه بطلبد. قبول. اما اگر کسی امروز بیاید برای ایفای ماموریت تاریخی خود که هزار و چند صد سال از بروز و ظهور او گذشته است ، آیا بشریت از او سند و مدرکی نخواهد خواست؟! حتما خواهد خواست. فکر کرده ام که اگر امام عصر امروز، فردا، 10 سال دیگر، صد سال دیگر یا ... بیاید آیا بشریت از او حجت طلب نخواهد کرد؟ بعید است که طلب نکند. اما آن حجت چیست؟ فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که اگر بشریت از او حجتی طلب کند، دانش طلب خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: بشر برای اثبات حجیت و سندیت نسبت به ادعای امام عصر (عج)از او دانش طلب خواهد کرد. دانش 27 واحد است. دو واحد تا زمان او است. معادله رشد دانش هم اهل ریاضیات می دانند که خطی نیست و دانش هر چه هست مربوط به اواخر است یعنی فقط کافی است آن حضرت یک واحد علم را عرضه کند که آن یک واحد علم به هیچ وجه قابل مقایسه با تمام ظرفیتهای علمی تاریخ بشریت نیست.

کد خبر 16796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۸
  8 7
  بسمه تعالی آقای مشائی بهتر است در حوزه مسئولیت خودشان فقط صحبت کنند تا اشتباهات کمتری داشته باشند
 • بی نام IR ۲۱:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۶/۱۸
  8 2
  آقای مشائی انسان خلیفه خدا در زمین است آیا جهان به این عظمت را نمی بینی؟ خداوند بی نیاز است ونیاز به شناخته شدن ندارد بهتر است به قرآن مراجعه کنی و توبه کنی تو از کجا می دانی که در این جهان پهناور موجوداتی چه بسا برتر از انسان و متفاوت از انسان وجود ندارند؟
 • یا حسین A1 ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۳۰
  1 0
  بی نام... شما برو قرآنو مطالعه کن بفهم که اشرف مخلوقات کیه؟؟ برو یه کتاب بخون بفهم اشرف یعنی چی...