بازدید رئیس کل دادگستری استان یزد از بند بازداشتی های حوادث اخیر

رئیس کل دادگستری استان یزد در بازدید از بند بازداشتی های حوادث اخیر گفت: نوجوانان و جوانان نباید تحت تاثیر فضاسازی رسانه‌ای دشمنان این مرز و بوم قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، غلامعلی دهشیری در بازدید از بند بازداشتی های حوادث اخیر گفت: دشمن ، دشمن است و از هر فرصتی برای ضربه زدن به این نظام استفاده و اکنون نیز با سوء استفاده از فوت مهسا امینی به دنبال ضربه به نظام و تجزیه ایران به قومیت های مختلف است.

رئیس کل دادگستری استان یزد اجرای مدل سوریه و ایجاد آشوب و هرج و مرج و ناامنی را از اهداف دشمن برشمرد و اظهار داشت: نوجوانان وجوانان باید هوشیار باشند و بدانند که دود هرگونه هرج و مرج طلبی اول به چشم خود و خانواده‌های آنان و سپس جامعه می رود.

دهشیری با اشاره به تأثیر فضای مجازی بر روح و روان نوجوانان و جوانان، تصریح کرد: عده ای معلوم الحال تلاش می کنند با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اهداف شوم خود را دنبال کنند.

وی به موضع گیری های برخی از چهره ها و شخصیت ها در حوادث اخیر اشاره کرد و بیان داشت: نوجوانان و جوانان باید در انتخاب الگوهای خود دقت کنند چرا که تاریخ این کشور شاهد رشادت ها و نام آوری جوانان و بزرگان بسیاری بوده که تا ابد در تاریخ ماندگار خواهند بود.

دهشیری بر اهتمام جوانان به مطالعه و تفکر در تاریخ انقلاب ، کشور و زندگینامه شهدا تاکید کرد و گفت: بررسی اغتشاشات صورت گرفته نشان از تغییر در ماهیت و برنامه های دشمنان برای ضربه به این نظام و انقلاب دارد.

وی تصریح کرد: در سال 78 قتنه با رمز فرهنگی آغاز شد، در سال 88 پس از انتخابات و با رمز قدرت سیاسی شکل گرفت، در سال 98 این فتنه با رمز اقتصادی و ناشی از گرانی بنزین بود و در ادامه همه به اغتشاش رسید اما در سال 1401 از همان ابتدا اعتراض ها به شکل اغتشاش و در قالب تخریب اموال عمومی و خصوصی به بهانه فوت مهسا امینی و شفاف با طرح موضوع حجاب و با نشانه گرفتن آرمان های بنیادین این انقلاب در دستور کار قرار داشت.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در گذشته اغتشاشات از کف خیابان شروع و به فضای رسانه ها کشیده می شد اما اکنون از فضای مجازی شروع و به فضای حقیقی کشیده شده است.

وی با بیان اینکه علیرغم وجود کاستی ها و مشکلات در درون کشور باید روحیه پیشرفت و امید را در جامعه تقویت کرد افزود: باید فضای نقد و انتقاد در جامعه فراهم شود و در این مسیر دانشگاه ها باید پرچمدار جریان نقد آزاد، منصفانه همراه با ارائه راهکار باشند.

دهشیری افزود: در سایه انتقاد و اعتراض و تضارب آرا جامعه پیشرفت می کند و باید این فضا در جامعه مهیا شود اما قطعا اغتشاش و آشوب به جز ضرر و زیان دستاوردی برای هیچکس نخواهد داشت و دشمن و مزدوران آن ها بدانند همانند دفعات قبل، توطئه آنان با حضور و خروش جمعیت میلیونی مردم خنثی شده و خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: در حوادث اخیر با تلاش دادستان و قضات دادسرا پایش تعداد اندک بازداشت شدگان صورت گرفت اما قطعاً با سرشاخه ها و کسانی که از روی عمد دنبال اختلال در نظم و بر هم زدن امنیت کشور و تخریب اموال عمومی و خصوصی هستند برخورد مقتضی و بازدارنده خواهد شد.

46

کد خبر 1679868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =