پایش مرزها با سیستم‌های کنترل از راه دور

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور گفت: تلاش خواهیم کرد کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور باشد تا با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و فنی در نوار مرز، اجازه هیچ‌گونه تعدی دشمنان به داخل کشور داده نشود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سایت پلیس، سردار احمدعلی گودرزی در جلسه بررسی آخرین وضعیت طرح‌های هوشمندسازی که در ستاد فرماندهی مرزبانی فراجا برگزار شد، گفت: رونمایی از طرح‌های هوشمندسازی مرزبانی در هفته فراجا در دستورکار قرارگاه هوشمندسازی پلیس است.

وی با تاکید بر لزوم بررسی آخرین وضعیت اقدامات انجام شده و همچنین ضرورت و استمرار در حرکت به سمت هوشمندسازی فرآیندها، افزود: کلیه فرماندهان و مدیران باید در راه رسیدن به این هدف تمام تلاش خود را به کار گیرند چرا که پیشرفت‌های اقتصادی و اجتماعی هر کشوری در سایه امنیت پایدار ممکن است.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور ادامه داد: تلاش خواهیم کرد کنترل مرزها به صورت الکترونیکی، اپتیکی و هوشمند در قالب استفاده از سیستم‌های کنترل از راه دور باشد تا با بهره‌گیری از تجهیزات نوین و فنی در نوار مرز، اجازه هیچ‌گونه تعدی دشمنان به داخل کشور داده نشود.

گودرزی اضافه کرد: یکی از اولویت‌های مهم هوشمندسازی نظارت و کنترل الکترونیکی و هوشمندسازی یکپارچه مرزهای کشور، بهره‌برداری از فناوری، ابزارهای نوین نظارت کنترلی، سامانه‌ها و سنسورهای هوشمند برای پایش است که استفاده از این تجهیزات باعث کاهش اتکا به نیروی انسانی و ارتقای توانمندی در اجرای مأموریت‌ها، بویژه در حوزه مبارزه با قاچاق شده و می‌شود.

در ابتدای این جلسه معاون فاوا فرماندهی مرزبانی فراجا گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای هوشمندسازی مرزها و همچنین تشریح سامانه تصمیم یار، خدمات مرزبانی به مردم در سامانه پلیس من و همچنین سامانه درخواست صدور دفترچه انتظامی تردد شناور و پروانه گذر مرزی را ارائه کرد.

بیشتر بخوانید:

هوشنمدسازی مرزهای ایران در اولویت دستورکارها

۲۳۳۲۳۳

کد خبر 1679877

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =