شهر گردشگری قزوین باید به بهترین شکل ممکن معرفی شود

استاندار قزوین گفت: شهر گردشگری باید فریاد بزند که گردشگرپذیر است ولی قزوین در حال حاضر اینگونه نیست و باید در حوزه تاریخی و طبیعی اقداماتی را انجام داد که به بهترین شکل ممکن استان را معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین در آیین افتتاح مجتمع گردشگری آفتاب مهر مادر شهر صنعتی البرز و در جمع تعدادی از فعالان گردشگری استان قزوین اظهار کرد: هر چه که خداوند می‌توانست به عنوان یک خیر و برکت به یک جغرافیا عنایت کند به استان قزوین نصیب کرده است که این موضوع فرصت و مسئولیتی برای مدیران استان به حساب می‌آید و باید برای استفاده ازآن برنامه‌ریزی لازم را انجام داد.

او افزود: قزوین به دلیل ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی و به دلیل نزدیکی به پایتخت و برخورداری از محورهای مواصلاتی متعدد که به عنوان یک‌رود نیل به حساب می‌آید و روزانه به صورت میانگین ۸۰۰هزار تردد را در خود ثبت کرده است که می‌تواند در سطح کشور بسیار اثرگذار باشد و باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.

اعلایی گفت: در فضای بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری، تلاش‌هایی انجام شده است ولی بخش قابل توجهی از ظرفیت‌ها مغفول مانده و به بهره‌برداری نرسیده است، بنابراین توسعه گردشگری یکی از اولویت های اصلی استان است و باید برای آن برنامه‌ریزی مناسبی را انجام داد.

این مقام مسئول ادامه داد: شهر گردشگری و استان گردشگری باید فریاد بزند که گردشگرپذیر است ولی قزوین در حال حاضر اینگونه نیست و باید در حوزه تاریخی و طبیعی اقداماتی را انجام داد که به بهترین شکل ممکن استان را معرفی کرد.

استاندار قزوین بیان کرد: اصلی‌ترین نیازمندی برای توفیق در این مسیر، استفاده از ظرفیت و توانمندی فعالین گردشگری و همچنین ایجاد و توسعه مراکز اقامتی و هتل است، در حالی که یکی‌از اولین و تاریخی‌ترین هتل‌های کشور در قزوین وجود داشته است، هنوز برای شهری که مدعی گردشگری باشد زیرساخت کافی در حوزه هتل و اقامت وجود ندارد.

46

کد خبر 1679891

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =