تماس وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با سرلشکر باقری

رسانه‌ها از تماس تلفنی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و بررسی افزایش همکاری نظامی بین دو کشور همسایه خبر دادند.

رسانه‌های جمهوری آذربایجان دوشنبه شب از تماس تلفنی وزیر دفاع جمهوری آذربایجان با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز» «ذاکر حسن اف» وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و سرلشکر «محمد حسین باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه تماس تلفنی انجام دادند.

بر اساس این گزارش، طرفین در مورد همکاری‌های نظامی دوجانبه و همچنین سایر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو کردند.

این خبرگزاری به جزئیات بیشتری از این تماس تلفنی هیچ اشاره‌ای نکرده است.

مقام‌های جمهوری آذربایجان بارها در مناسبت‌های مختلف به افزایش همکاری‌های همه جانبه با ایران اشاره کرده‌اند. چندی قبل نیز رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در دیدار با هیات بلند پایه ایرانی از تمایل به مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی قره باغ خبر داد

در رویدادی دیگر، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به جمهوری آذربایجان سفر کرده روز دوشنبه با رئیس جمهور این کشور، وزیر دفاع و فرمانده مرزبای جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

«الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان روز دوشنبه در باکو با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که به این کشور سفر کرده دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، گانتز در این سفر با وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و همچنین فرمانده مرزبانی این کشور نیز دیدار کرده است.

چند روز پیش بود که یک هواپیمای باری جمهوری آذربایجان حامل تسلیحات رژیم صهیونیستی از فلسطین اشغالی به باکو رفت.

با این‌که رژیم تل آویو، از ارائه بسیاری از اطلاعات در خصوص مشتریان تسلیحات خود خودداری می‌کند اما «تال اشنایدر» کارشناس نظامی صهیونیستی در این باره در وبگاه عبری زبان «زمان» با اذعان محرمانه بودن مقصد بسیاری از این سلاح‌ها تایید کرد که جمهوری آذربایجان در صدر لیست خریداران سلاح از رژیم صهیونیستی است و پهپادهای خریداری شده از این رژیم در جنگ قره‌باغ علیه مواضع ارتش ارمنستان مورد استفاده قرار گرفت.

310310

کد خبر 1680032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =