نادران در موافقت با وزیر پیشنهادی کار : درباره کسی که به او ارث رسیده، نباید قضاوت کنیم و بگوییم دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی در خواب هستند

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر هر کسی به هر دلیلی به او ارث و میراث رسیده و اموال پدر خود را مدیریت می کند نباید راجبش اینگونه قضاوت کنیم و بگوییم دستگاه ها اطلاعاتی و قضایی در خواب بودند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، الیاس نادران در جریان جلسه علنی امروز مجلس و در موافقت با وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیان کرد: در خصوص جناب زاهدی وفا نکاتی وجود دارد که برجستگی ایشان را برای اهراز پست وزارت تایید می کند. اول اینکه برنامه ها و صلاحیت ایشان باید مورد رسیدگی قرار گیرد. اینکه دوستان دعوای خانوادگی سر ارث و میراث در صحن مجلس مطرح کنند بدون اینکه گزارش دستگاه قضا و اطلاعاتی را شنیده باشند بیش از اینکه صلاحیت وزیر پیشنهادی را زیر سوال ببرد صلاحیت دولت و رییس جمهور که وزیر را معرفی کرده اند زیر سوال می برد.

وی در ادامه اظهار کرد: خواهش می‌کنم وارد دعوای خانوادگی ایشان نشویم. ما باید به شخصیت فردی ایشان توجه داشته باشیم. رئیس جمهور گفتند ایشان پاکدست و درستکار است. آقای پژمانفر هم فرمودند ما در کمیسیون اصل نود همه ادعاهای مطروحه را بررسی کردیم و درست نیست. من اقرار می‌کنم آقای زاهدی وفا بدشانسی آوردند که مجلس جلسه علنی و کمیسیون ها را نداشت و نتوانستند خود را معرفی کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: ما نزدیک به ۱۰ سفر در سفر اربعین با ایشان خانواده و دختران همسفر بودیم. تواضع ایشان، بزرگ منشی و خاکی بودن ایشان بارز است. مثل همه اعضا کاروان هرجا می‌دادند می پذیرفت. به هیچ وجه یک عکس در این ۱۰ سفر ندارد که استوری کند من سفر اربعین رفتم. در اربعین اخیر ایشان آمد و برگشت اما حتی اعضا کاروان متوجه نشدند. بنده شهادت می دهم خانواده ایشان از خودشان متواضع‌تر است. اگر هر کسی به هر دلیلی به او ارث و میراث رسیده و اموال پدر خود را مدیریت می کند نباید راجبش اینگونه قضاوت کنیم و بگوییم دستگاه ها اطلاعاتی و قضایی در خواب بودند.

وی در ادامه تاکید کرد: دشمن تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بگوید در کشور یکدستگی نیست. رای ندادن به آقای زاهدی وفا که شخص رییس جمهور به مجلس آمد و صلاحیت ایشان را تایید کرد. ما پیام مثبت به دشمن ندهیم. پیام اختلاف و دوگانگی را به جامعه منتقل نکنیم. ایشان فارغ تحصیل دانشگاه امام صادق (ع) است. در کانادا هم تحصیل خود را تمام کرده اند. بنده بیش از ۲۰ سال با ایشان زندگی کردم. من شهادت می‌دهم به لحاظ توانمندی از دفاع از منافع ملی و ظرفیت مدیریتی فردی توانمند است. ایشان هم می توانست یک لیست از اهداف دست نیافتنی به ما بگوید اما ایشان برنامه واقع بینانه ارائه کرد. همان طوری که رئیس جمهور گفت اشتغال تنها ماموریت این وزارتخانه نیست. همه دستگاه ها باید کمک کنند. ایشان آزموده است و بنده به توانمندی ایشان شهادت می دهم.

وی افزود: بنده در دوره سرپرستی پرسیدم چرا نمی آیید گفت من سرپرست و در معرض معرفی هستم اگر به مجلس بیایم می‌گویند لابی کرده است. بنده از قول ایشان می گویم بعد رای اعتماد قطعا تعامل وزیر با مجلس بیشتر خواهد بود. ما این را بر تواضع و فروتنی ایشان حمل کنیم. ایشان نمی خواست مجلس تحت تاثیر لابی ها مختلف قرار گیرد. راهدی وفا یک اقتصاد دان با سابقه مدیریت در حد معاون وزیر و بعد هم ستاد اجرایی پذیرش مسئولیت می کند. ما باید کمک کنیم.

وی در پایان بیان کرد: چهار نفر از عزیزان برای این پست مطرح بودند. رئیس جمهور با جامع نگری به ایشان رسیدند. آقای امیرآبادی که در معرض معرفی بود شهادت می‌دهند که آقای زاهدی وفا صلاحیت لازم را دارد. دولت در آستانه تدوین بودجه ۱۴۰۲ امور مربوط به این وزارتخانه خیلی مهم است. اگر این وزارتخانه را بدون وزیر گذاشتیم مسئولیت نابه سامانی و انباشت این کارها مهم را چه کسی می پذیرد. در رای قبل از جلسه علنی که مربوط به فراکسیون بود. ۳۷ نفر که عضو فراکسیون نبود رای ندادند. نباید این را حمل کنیم که مخالف بودند. این مشکل فراکسیون با اعضاش است. رئیس کمیسیون تولید ملی که از نامزدها بودند گفتند موافق با وزیر معرفی شده هستند. پاکدستی، عدالتخواهی و خاکی بودن و توانمند بودن ایشان را فراموش نکنید.همه نهادها اطلاعاتی کشور را با یک گزارش اختلاف ها خانوادگی زیر سوال نبریم.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1680132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =