راستی آزمایی استاندار مازندران از گزارش وضعیت معدن نمار

استاندار مازندران برای راستای آزمایی گزارش های دستگاه های اجرایی مرتبط در خصوص وضعیت معدن نماربه دهستان نمارستان آمل رفت تا این گزارش ها را از نزدیک بررسی و تصمیم نهایی را اتخاذ کند. ‎

به گزارش خبرآنلاین از مازندران، معدن نمار روستای نمارستان واقع در بخش لاریجان شهرستان آمل است که این معدن سرب سال 51 مجوز بهره‌برداری دریافت کرد، اما تا کنون هیچ فعالیتی نداشت تا این‌که بهره‌بردار تصمیم گرفت استخراج را آغاز کند. درحال حاضر این معدن مشغول مطالعه، شناساسی و اکتشافات رگه های سرب ،مس و ... است و هیچ گونه برداشتی صورت نگرفته است.

مردم 2 روستای نمار و دیوران مخالف فعالیت این معدن هستند و می گویند که فعالیت این معدن و فراوری در این منطقه موجب آلودگی کل منطقه می‌شود. فعالیت معدن بار ها در جلسات مختلف شورای عالی معادن استان مطرح و انجام فعالیت این معدن منوط به نظر محیط زیست شد.

در هفته گذشته در جلسه شورای عالی معادن استان از سرگیری این معدن مطرح و نظریه های کارشناسی که این معدن تمامی جوانب زیست محیطی را رعایت کرده است مطرح شد.اما استاندارمازندران با وجود مثبت بودن تمامی گزارش های دستگاه های اجرایی ،آغاز فعالیت معدن نمار را منوط به بازدید میدانی خود از این منطقه کرد.

با توجه به مهم بودن این پرونده استاندار مازندران صبح امروز به این منطقه رفت تا ضمن بازدید میدانی تصمیمات لازم در این خصوص را اتخاذ کند.

46

کد خبر 1680275

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =