بدحجاب‌ها را با منطق باید به حجاب دعوت کرد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: بدحجاب‌ها را با منطق و استدلال باید به حجاب دعوت کرد.

به گزارش خبر آنلاین، حجت‌الاسلام احمد مروی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه امام رضا (ع) واحد شهرک شهید رجایی مشهد حضور یافت و ضمن اقامه نماز جماعت طی سخنانی در جمع دانش آموزان گفت: کسی با توهین، اهانت، ناسزا و مسخره کردن جذب دین نمی‌شود؛ اگر فرد بدحجابی در میان اطرافیان خود دارید با منطق و استدلال او را باید به حجاب دعوت کنید.

حجت الاسلام مروی اظهار کرد: بدحجاب‌ها عمدتاً متدین و معتقد به دین هستند، تظاهر به دین‌داری در بسیاری از بدحجاب‌ها در مراسم‌ها و مناسبت‌هایی همچون شب‌های قدر قابل مشاهده است و اگر آن‌ها حجاب را به‌صورت شایسته رعایت نمی‌کنند ضعف از ما است که نتوانسته‌ایم با منطق درست مسائل و احکام اسلام را به آن‌ها منتقل کنیم، با سروصدا و قهر نمی‌شود، قهر برای مرحله آخر است.

تولیت آستان قدس رضوی دانش آموزان را به مطالعه کتب دینی در کنار علم‌آموزی توصیه و ابراز کرد: ارتقای معرفت، دانش و معلومات دینی موجب مصونیت انسان از گرفتاری در بسیاری از انحرافات می‌شود و همچنین دانشمند زمانی برای بشریت می‌تواند مفید باشد که از اخلاق و تدین برخوردار باشد.

وی دانش آموزان را به مطالعه در اوقات فراغت تشویق و اظهار کرد: عمر را باید غنیمت دانست و حتی اجازه هدر رفت لحظه‌ای از آن را نباید داد، باید دانست کشورهای پیشرفته در سایه تلاش و کوشش به موفقیت رسیده‌اند.

شایان ذکر است تولیت آستان قدس رضوی همچنین ضمن بازدید از دبیرستان متوسطه دوم امام رضا (ع) منطقه شهید رجایی که در منطقه کم برخوردار مشهد مقدس واقع شده است، دستور تأمین اعتبار ۳ میلیارد تومانی برای تجهیز سالن ورزشی این مدرسه و احداث مجتمع آموزشی جدید با اعتبار بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان جهت پذیرش دانش آموز در مقاطع «ابتدایی» و «متوسطه یک» را در مجاورت این مدرسه صادر کرد.

48

کد خبر 1680317

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =