۲ نفر
۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۲
تلاش لهستان برای تطمیع سفیر روسیه

وزارت خارجه روسیه اعمال فشار وزارت خارجه لهستان به سفیر روسیه در این کشور را که برای محکوم کردم همه‌پرسی‌های اخیر روسیه و حمله این کشور به اوکراین صورت گرفته بود، محکوم کرد.

به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی آندریف، سفیر روسیه در ورشو روز دوشنبه گفت که در ارتباط با برگزاری همه‌پرسی در جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک و همچنین مناطق خرسون و زاپوریژیا در اوکراین، به وزارت خارجه لهستان احضار شده است. او گفت که ورشو از او خواسته این همه‌پرسی‌ها و حمله روسیه به اوکراین را محکوم کند.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حمله مفتضحانه به سفیر روسیه نقض آشکار قوانین جهانی ارتباطات دیپلماتیک بوده و نشان‌دهنده بی‌اعتنایی وزارت خارجه لهستان به تمام هنجارهای قابل تصور اخلاق حرفه‌ای است. ما به شدت این تحریک گستاخانه را محکوم می‌کنیم.

این دیپلمات گفت که مسئله آندریف نخستین مورد از این قبیل نبوده است، بلکه کشورهای غربی به شکلی فزاینده سعی در جلب حمایت دیپلمات‌های روسیه با وعده «منافع شخصی» دارند. زاخارووا این تلاش‌ها را محکوم به شکست دانست.

او گفت: به نمایندگان رسمی کشورهای دیگر توصیه می‌کنیم که حواسشان باشد که چنین اقداماتی در جامعه حرفه‌اب دیپلماتیک مورد پذیرش نیستند.

310310

کد خبر 1680365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =