ناو هواپیمابر هسته‌ای آمریکا مجددا در آب‌های کره‌جنوبی مستقر می‌شود

ایسنا نوشت: رسانه‌های محلی امروز (چهارشنبه) گزارش دادند، به دنبال اقدام تازه کره شمالی در پرتاب یک موشک بالستیک، آمریکا ناو هواپیمابر خود را که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند، مجددا در آب‌های کره جنوبی مستقر خواهد کرد.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، خبرگزاری یونهاپ به نقل از روسای ستاد مشترک ارتش کره جنوبی گزارش داد، ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان که به دنبال مانور دریایی مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن در هفته گذشته شبه‌جزیره کره را ترک کرده بود، مجددا به دریای شرقی بازمی‌گردد.

این تحول پس از آن صورت گرفت که کره شمالی روز سه‌شنبه یک موشک بالستیک میان برد را شلیک کرد که بر فراز ژاپن به پرواز درآمد.

پیش‌تر ناو یو اس اس رونالد ریگان آمریکا که با سوخت هسته‌ای کار می‌کند، 23 سپتامبر وارد آب‌های کره جنوبی شده بود تا در این مانور مشترک چهار روزه نیروهای دریایی کره جنوبی و آمریکا که 26 سپتامبر آغاز می‌شد، شرکت کند.

با این حال، به دنبال اقدام اخیر کره شمالی در شلیک این موشک بالستیک بر فراز ژاپن، تنش‌ها در این منطقه افزایش یافت و واشنگتن و سئول نیز در واکنش در جریان مانورهای مشرک چهار موشک سطح به سطح به طرف دریای شرقی شلیک کردند.

310310

کد خبر 1680607

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =