دیدار مدیریت‌شهری شهرکرد از مرکز نگهداری سالمندان مادر

رییس شورای اسلامی شهرکرد گفت: تامین سلامت سالمندان یکی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی درمانی به شمار می‌رود و در دین مبین اسلام نسبت به رعایت حقوق و احترام سالمندان سفارش و تاکید فراوان شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، به مناسبت فرا رسیدن گرامیداشت هفته سالمندان مصطفی حیدری رئیس شورا، فاطمه بیگی عضو شورای اسلامی، عبدالصادق نجفی سرپرست و رضا ریاحی رئیس‌ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شهرکرد با سالمندان مرکز شبانه‌روزی مادر دیدار و از پرستاران این مرکز تقدیر کردند.

مصطفی حیدری در این مراسم ضمن تبریک هفته سالمند و آرزوی شفای عاجل برای سالمندان گفت: تامین سلامت سالمندان یکی از مهم‌ترین چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی درمانی به شمار می‌رود و در دین مبین اسلام نسبت به رعایت حقوق و احترام سالمندان سفارش و تاکید فراوان شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد از رییس و کارکنان بهزیستی شهرستان شهرکرد و مرکز شبانه‌روزی سالمندان مادر شهرکرد به جهت برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر کرد و افزود: در قرآن کریم در سوره اسرا به فرزندان در خصوص رعایت حقوق والدین هشدار داده‌شده و بنا به فرمایش امام صادق(ع) مراد از آن آیات این است که فرزندان نگذارند والدین مجبور شوند نیازهای خود را از آنان طلب کنند بلکه خود در تامین نیازهای آنان پیش‌قدم شده و در مصاحبت و معاشرت با آنان روشی پسندیده اتخاذ نمایند.

فاطمه بیگی با اشاره به اینکه ارزش و جایگاه قشر سالمند در جامعه ایرانی و بخصوص استان چهارمحال و بختیاری بسیار رفیع است، گفت: سالمندان برای هر خانواده‌ای موهبت و نعمتی هستند که می‌توان از وجود و تجربه آن‌ها استفاده برد.

رئیس کمیسیون املاک و امور اداری شورای اسلامی شهرکرد افزود: سالمندان نیازمند توجه عاطفی‌اند و نباید آن‌ها را فراموش و مورد بی‌توجهی قرار دهیم.

عبدالصادق نجفی‌ سرپرست شهرداری شهرکرد همچنین با تقدیر از زحمات کارکنان مرکز شبانه‌روزی مادر شهرکرد، بیان داشت: شهرداری و شورای اسلامی شهرکرد آمادگی کامل برای هرگونه همکاری برای ارتقای کیفیت خدمات در مراکز نگهداری سالمندان را دارند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1680744

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =