آیت الله نوری همدانی در دیدار فرمانده کل نیروی انتظامی : برخورد همراه با مهربانی و رافت اسلامی بسیار سازنده است

ایرنا نوشت: آیت الله نوری همدانی برخورد همراه با مهربانی و رافت اسلامی را بسیار سازنده دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم باید همراه با محبت و مهربانی باشد و با راهنمایی و اظهار محبت با آنها صحبت شود که این کار بسیار سازنده خواهد بود.

وی روز پنجشنبه در دیدار فرمانده کل نیروی انتظامی کشور، ضمن تبریک ایام فرخنده ماه ربیع الاول از خدمات نیروی انتظامی در برقراری امنیت و ایجاد نظم در جامعه تجلیل کرد و اظهار داشت:‌ بحمدالله شما و عزیزان همراه در برقراری امنیت و ایجاد ثبات در جامعه موفق بوده‌اید باید توجه داشت هر قدم شما در ثبات امنیت و ایجاد آرامش عبادت است.

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت:‌ در این جریانات اخیر دشمنان با صرف هزینه‌های گزاف و تبلیغات وسیع از رسانه‌های معاند سعی در ضرب زدن به نظام مقدس اسلامی را داشتند.

وی افزود:‌ در جهان کنونی این جریان حقوق بشر به صورت ابزاری در دست استکبار جهانی قرار گرفته تا بدین وسیله خواسته‌های نا مشروع خویش را بر ملت های آزادی خواه تحمیل کنند.

این مرجع تقلید در ادامه توجه به مردم را سرلوح کار مسئولین در نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: حضرت امیرمومنان (ع) به مالک اشتر فرمودند: مهربانی به مردم و دوست داشتن آنان و لطف در حق ایشان را سرلوحه کار خود قرار بده. باید توجه داشت اسلام نگاه وسیعی به انسان دارد.

وی گفت: آن حضرت هنگام اعزام مالک اشتر به مصر در نامه ای به او نوشتند: ای مالک دان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین توده‌های مردم هستند. از این رو باید توجه و عنایت به مردم و ایجاد رفاه آنان سر لوحه کارها و برنامه‌های شما باشد.

آیت الله نوری همدانی برخورد با مجرمین و اخلالگران امنیت را بسیار ضروری دانست و با اشاره به آیه «وَلَکُمْ فِی الْقِصَاصِ حَیَاةٌ یَا أُولِی الْأَلْبَابِ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» یادآور شدند: باید توجه داشت در حوادث اخیر برخی به دلیل هیجانات و تحت تاثیر قرار گرفتن رسانه‌های بیگاه دست به اقداماتی زده‌اند که باید حساب آنها با کسانی که با برنامه‌ریزی و عناد با نظام اسلامی و ضرب زدن به مردم دست به اقداماتی زده اند را جدا نمود برخوردها باید متناسب با اقدامات صورت گرفته باشد.

وی برخورد همراه با مهربانی و رافت اسلامی را بسیار سازنده دانست و خاطرنشان کرد: ارتباط با مردم باید همراه با محبت و مهربانی باشد و با راهنمایی و اظهار محبت با آنها صحبت شود که این کار بسیار سازنده خواهد بود.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر ضرورت زمان شناسی و بصیرت زمان کنونی ، گفت:‌ باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت‌ها و تلاش‌های مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولین برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلند نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خود را بکار بگیرند.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

کد خبر 1680878

برچسب‌ها