سقوط آزاد یورو رقم خورد/ اقتصاد آلمان در حال فروپاشی

یورو در روز جمعه در برابر دلار کاهش یافت و به ۰.۹۷۶۵۷ دلار رسید که پایین ترین سطح از ماه مارس بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این اقدام همزمان با انتشار داده های اقتصادی جدید از آلمان انجام می شود. پیش از این، اداره آمار فدرال آلمان اعلام کرده بود که تولید صنعتی در این کشور بیش از حد انتظار ۰.۸ درصد کاهش یافته است.

اداره آمار فدرال آلمان در گزارش صنعتی گفت:" شرکت‌ها هنوز در تکمیل سفارشات خود با مشکل مواجه هستند، زیرا زنجیره‌های تأمین به دلیل جنگ در اوکراین قطع شده است و قطعی‌های زنجیره تامین که به دلیل پاندمی کرونا به وجود آمده بود نیز ادامه دارد."

گفتنی است که در روز جمعه یورو پس از رسیدن به پایین ترین سطح خود، ۰.۰۸ درصد در برابر دلار تضعیف شد و ۰.۹۷۸۵۱ دلار فروخته شد. در همین حال، شاخص دلار که ارز را در برابر سبدی شش ارزی رصد می کند، با ۰.۰۶ درصد افزایش یک دقیقه بعد به ۱۱۲.۳۲۲۳ رسید.

سقوط آزاد یورو رقم خورد/ اقتصاد آلمان در حال فروپاشی

اقتصاد اروپا در حال فروپاشی است

انتظار می‌رود اقتصاد اروپا تا سال ۲۰۲۴ طول بکشد تا به سطوح قبل از کرونا بازگردد، زیرا در شرایط کاهش سرعت استخدام و سرمایه‌گذاری تجاری، خانوارها و مشاغل با هزینه‌های فزاینده دست و پنجه نرم می‌کنند. رهبران کسب‌وکار گفته‌اند که در هفته‌های اخیر کاهش قابل‌توجهی در شاخص‌های کلیدی اقتصادی وجود داشته است و اعتماد روسای شرکت‌ها نسبت به چشم‌انداز رشد به پایین‌ترین سطح از زمان اعماق بحران کرونا سقوط کرده است.

رئیس صندوق بین المللی پول هشدار داده است که چشم انداز رشد خود را برای اقتصاد جهانی کاهش خواهد داد زیرا یک سوم کشورها به زودی وارد رکود می شوند. کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل، گفت که بهبود جهانی پس از همه‌گیری کرونا دچار "شکست عظیم" شده است که تا سال ۲۰۲۶ نزدیک به ۴ تریلیون دلار از تولید جهانی را از بین می‌برد.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1681079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =