فعالیت 24 هتل و اقامتگاه در لرستان/ افزایش اعتبارت مرمت بناها و اماکن تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشکری لرستان گفت: در استان لرستان ۲۴ هتل و اقامتگاه اصلی وجود دارد که اصلا جوابگو نیست لذا درصدد توسعه و تکمیل زیرساختهای اقامتی و به‌ویژه رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این حوزه هستیم.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ،عطا حسن‌پور با اعلام این خبر گفت :همچنین ۹ مرکز اقامتگاه بومگردی در استان فعال هستند و با هدف توسعه مراکز اقامتی در جاذبه‌های گردشگری لرستان، مجوز لازم ۹ مرکز دیگر صادر و در حال ساخت هستند.

وی افزود : بخش خصوصی علاوه بر لرستان در کل کشور وارد حوزه گردشگری شده است و در استان ما خوشبختانه در سنوات اخیر چند سرمایه‌گذار خوب مانند کشت‌وصنعت گردشگری کشاورزی را در پیش گرفتند که در غرب کشور چنین پتانسیلی کم‌نظیر است همچنین با ورود شرکت ماهان تورهای پروازی لرستان هم افزایش پیدا کرد که اقدامی بی‌سابقه بود.

حسن پور با اشاره وجود چشمه و آبشار خدادادی بی‌شمار در استان لرستان بیان کرد: لرستان با وجود ۶۹ آبشار طبیعی دائمی و فصلی در کشور رکورددار است از طرفی به عنوان سومین حوزه پر آب کشور، توسعه گردشگری آب و ورود سرمایه‌گذار خصوصی در این حوزه ضروری است که انشالله از این هدیه الهی بیشترین استفاده را ببریم.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشکری لرستان در پایان ضمن تقدیر از حمایت ها و پیگیری های زیویار استاندار لرستان و قول مساعد ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص افزایش اعتبارت حوزه مرمت بناها و اماکن تاریخی استان ، گفت : تلاش می کنیم با جذب به موقع اعتبارت در سال جاری نسبت به مرمت بناها و اماکن اولویت دار استان اقدام کنیم.

46

کد خبر 1681102

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =