توضیحات جدید زارع پور درباره اینستاگرام به خبرگزاری دولت: برنامه ای برای فیلترینگش نداشتیم اما حالا تصمیم با مراجع ذی صلاح دیگر است!

درحالی که بسیاری از رسانه ها به نقل از عیسی زارع پور خبر از فیلترینگ دائم اینستاگرام و واتساپ داده اند ، او در گفت و گو با ایرنا این خبر را تکذیب کرده و گفته است برنامه ای برای فیلترینگ این پلتفرم نداشته و ندارد. البته کمی بعد اصلاح مجدد در حرف هایش شده و گفته است موضوع دیگر در اختیار نهاد های ذی صلاح دیگری است. اینستاگرام پلتفرمی است که سید ابراهیم رئیسی در برنامه های انتخاباتی اش از آن برای کسب و کار مردم حمایت کرده بود.

عیسی زارع پور در مصاحبه امروز خود به ایرنا گفته است:« از کسب و کارهای آسیب دیده اینترنتی حمایت می کنیم.» او این طور که خبرگزاری رسمی دولت از قولش نوشته ، گفته است:« تهیه و تدوین بسته حمایتی برای کسب و کارهایی که به پلتفرم‌هایی داخلی مهاجرت کنند، داریم و برنامه‌ای برای فیلترینگ اینستاگرام نداشتیم و نداریم.» در پی محدودیت‌هایی که در خصوص اینترنت ایجاد شده بود، بسیاری از کسب و کارهایی که در بستر اینترنت فعالیت می‌کردند، دچار مشکل شدند.


توضیحات جدید زارع پور درباره اینستاگرام به خبرگزاری دولت: برنامه ای برای فیلترینگش نداشتیم اما حالا تصمیم با مراجع ذی صلاح دیگر است!

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات در حاشیه مراسم افتتاح سایت مرکز کنترل، عملیات و بهره‌برداری از ماهوارهای سنجشی ایران به نام «خیام» در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایرنا، درباره جبران خسارت وارده به کسب و کارها، گفت:« تعامل خوبی با وزارت امور اقتصادی و دارایی در این خصوص ایجاد شده است.ما یک برنامه برای کسب و کارهایی که به پلتفرم‌هایی داخلی مهاجرت کنند، در نظر گرفته‌ایم و با کمک وزارت اقتصاد یک بسته حمایتی مانند معافیت مالیاتی و تسهیلاتی از این قبیل، برای آنها پیش‌بینی شده است.»

وزیر ارتباطات در خصوص اخباری که در مورد برخی کسب و کار از جمله دیجی‌کالا منتشر شده است، نیز گفت:« این مسائل را باید حل کنیم.»

بیشتر بخوانید:

محدودیت واتساپ و اینستاگرام همیشگی ست؟/ جدی ترین حامی طرح صیانت: فیلترینگ کارساز نیست!

زارع‌پور همچنین در خصوص فیلترینگ اینستاگرام، اعلام کرد:« در شرایط عادی برای فیلترینگ اینستاگرام برنامه‌ای نداشتیم، ولی با توجه به اینکه این پلتفرم‌ها به قواعد پایبند نبودند، تصمیم‌گیری با مراجع دیصلاح است و در سیاست‌ها تجدیدنظر شود.» او البته در نقل قولی که در زومیت منتشر شده است ، درباره اینستا گفته:« اینستاگرام اگر به قواعد ما و خودش درباره تجارت اسلحه و دعوت به خشونت پایبند باشد، مشکلی برای فعالیت ندارد.» زارع‌پور در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور گفته بود اینستاگرام را نمی‌بندیم، گفت وقتی پلتفرم قواعد رو رعایت نمی‌کند در سیاست‌ها تجدیدنظر می‌کنیم.

این درحالی است که دیگر رسانه ها از قول وزیر ارتباطات نوشته اند او گفته اینستاگرام و واتساپ تنها پلتفرم هایی هستند که محدودیت های شان ادامه پیدا کرده و این دو پلتفرم چون قوانین جمهوری اسلامی را نمی پذیرند بستر مناسبی برای کسب و کار نیستند. جمله ای که معنایش را فیلترینگ دائم این دو پلتفرم دانسته اند اما حالا خبرگزاری دولت این خبر را از قول وزیر تکذیب کرده است و به نظر می رسد دولت قصد ندارد در شرایط فعلی به شایعه فیلتر دائم اینستاگرام که زندگی جمع زیادی از مردم به آن گره خورده دامن بزند.

۴۱۴۱

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1681402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =