هشدار لاوروف به غرب؛ صبر روسیه حدی دارد

فارس نوشت: وزیر خارجه روسیه با اشاره به لفاظی‌های اتمی غرب تاکید کرد کشورهای غربی تلاش می‌کنند مسکو را برای جهان یک تهدید اتمی نشان دهند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه روز شنبه تاکید کرد که غرب با توسل به دروغ و فریب کاری به دنبال این است که روسیه را تهدید اتمی نشان دهد.

وزیر خارجه روسیه در مصاحبه با یک روزنامه روسی گفت: کشورهای غربی همه چیز را تحریف می‌کنند تا نشان دهند که روسیه در حال ابراز تهدیدهای اتمی و استفاده از سلاح اتمی در اوکراین است؛ از دروغهای مختلف تا دستکاریهای آشکار در این زمینه استفاده می‌کند که البته ما به آن عادت کرده‌ایم.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، به گفته این دیپلمات ارشد روسی، آمریکا و متحدانش فعالانه تلاش می‌کنند که لفاظی اتمی را در دستور کار جهانی خود درباره اوکراین قرار دهند.

پیشتر ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از ناتو خواسته بود که سلاحهای پیشگیرانه برای حمله به روسیه در اختیار آنها قرار دهد. «لنوید اسلاتسکی» رئیس کمیته روابط خارجی دومای روسیه روز پنج شنبه در واکنش به به این اظهارات گفته بود که رئیس جمهوری اوکراین درحال پرتاب کردن کشورهای غربی به لفاظی اتمی و هل دادن جهان به سمت یک جنگ آخرالزمانی است.

در شرایطی که تنشهای بین روسیه و غرب درباره جنگ اوکراین در حال رشد فزاینده است، روز شنبه آتش‌سوزی و فرو ریختن بخشی از پل کریمه خبرساز شد.

منابع رسانه‌ای و برخی منابع محلی در روسیه با انتشار فیلم‌ها و تصاویری از پل کریمه گزارش دادند، این پل آتش گرفته و بخشی از سازه آن فرو ریخته است. این حادثه سه روز بعد از آن رخ داده که مقامات پنتاگون گفته بودند اوکراین توانایی حمله به اهداف روسیه در شبه جزیره کریمه را دارد.

«میخائیل پودولیاک» مشاور ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین ضمن استقبال از انفجار پل کریمه اعلام کرد که این منطقه باید به اوکراین برگردانده شود. او گفته این تازه آغاز ماجرا است و همه تجهیزات غیرقانونی باید نابود شود.

لاوروف درباره جنگ اقتصادی غرب با روسیه نیز گفت: روسیه تاکنون با خویشتن‌داری به اقدامات تجاوزکارانه اقتصادی غرب پاسخ داده است، اما صبر و شکیبایی ما نامحدود نیست و حدی دارد.

دیپلمات ارشد روسیه در پایان به غرب هشدار داد که با زبان تحریم با روسیه حرف نزنند

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1681573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =