انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان

در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی، هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی تفاهم‌نامه همکاری میان کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان به امضاء رسید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان؛ هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی تفاهم‌نامه همکاری میان اداره کل کتابخانه‌های عمومی و مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان، در زمینه‌های ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و همکاری‌های مشترک فرهنگی، آموزشی و علمی منعقد شد.

محمد طاهریان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در آیین انعقاد این تفاهم‌نامه با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت گفت: نظم و امنیت امروز جامعه مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی مجموعه خدوم نیروی انتظامی است که این هفته بهانه‌ای است تا از زحمات مجدانه و شبانه‌روزی این قشر زحمتکش در برقراری امنیت تشکر نماییم.

وی ضمن بیان اینکه همه موفقیت‌ها و پیشرفت‌های جامعه در سایه امنیت به وجود می‌آید افزود: اگر همکاری و تعامل نیروی انتظامی نبود قطعاً شاهد نظم و امنیت و آرامش خاطر برای افراد جامعه نبودیم.

محمد طاهریان ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، همکاری در برقراری امنیت و پیشگیری از وقوع آسیب و جرم، تعاملات علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، راه‌اندازی کتابخانه مشارکتی در مراکز آموزش ناجا و کاهش آسیب‌های اجتماعی، فرهنگی و امنیتی در محدوده جغرافیایی اطراف کتابخانه‌های عمومی را از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه مشترک دانست و افزود: در این تفاهم‌نامه تمهیدات لازم برای عضویت رایگان کارکنان ناجا و خانواده‌های آنان و استفاده از خدمات کتابخانه‌ای اندیشیده شده است.

حسین میرزایی رییس مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان نیز ضمن ابراز خرسندی از این دیدار و تشکر از همکاری و تعامل خوب اداره کل کتابخانه‌ها با مجموعه نیروی انتظامی گفت: امنیت، زیرساخت تمام فعالیت‌های بشری است و جایگاه ویژه‌ای در جوامع دارد و اگر امنیت نباشد هیچ فعالیتی نمی‌تواند به درستی تحقق پیدا کند.

حسین میرزایی بر لزوم توجه ویژه به ارتقاء فرهنگ مطالعه در جامعه تأکید کرد و افزود: جلسه‌های نقد کتاب، رونمایی از کتاب‌های نویسندگان شاغل در ناجا و برگزاری مسابقه‌های مشترک کتاب‌خوانی می‌تواند تأثیر بسزایی در توسعه فرهنگ مطالعه داشته باشد.

وی گسترش همکاری مشترک درزمینه‌ی برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی، همکاری درزمینهی مطالعات و مشاوره در خصوص طرح‌های توسعه‌ای طرفین و اهدای کتاب به کتابخانه مرکز آموزش علمی کاربردی فرماندهی انتظامی استان سمنان را خواستار شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1682161

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =