الهه کولایی: نماز و روزه اجباری ، گشت نماز و گشت روزه نداریم / صادق واعظ زاده: امام همه چیز جامعه را از دانشگاه می دانست

جماران نوشت :الهه کولایی و صادق واعظ زاده در نشست استادان دانشگاه تهران با رئیس این دانشگاه در خصوص حوادث اخیر به بیان دیدگاه های خود پرداختند.

الهه کولایی گفت : ما نماز و روزه اجباری در کشور نداریم! گشت نماز، گشت روزه درست نشده است. امکان اجبار انسان ها به آنچه چیزی که باور ندارند با واقعیت ها و سرشت انسانی تطابق ندارد. نظام کمونیستی شوروی از درون مهدکودک نه، از درون رحم مادران تربیت انسان ها ایدئولوژیک را هدف قرار دادند ولی به نتیجه نرسیدند. انتخاب آزاد زنان متاسفانه در کشور ما به رسمیت شناخته نشده است و این امروز به یک ابزار تبدیل شده که کل موجودیت انقلاب و نظام به آن پیوند زده می شود و زیر سوال قرار می گیرد. خودمان با سیاست های نادرست دست مداخلات و نفوذهای بیرونی را باز می گذاریم.

در ادامه صادق واعظ زاده گفت : ببینیم امام چه می گفت؛ امام همه چیز جامعه را از دانشگاه می دانست؛ صنعت، حکومت را، ادارات را، فرهنگ را. واقعا هم این جوری است. اگر دانشگاه نبود عسلویه راه می افتاد؟ همه کسانی هستند که از دانشگاه بیرون آمدند. خودمان اینها را نمی بینیم. ما اینجا کارمان را انجام نداده ایم.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1682356

برچسب‌ها