کمترین آمار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک در استان یزد

در حالی که سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد از افزایش چشمگیر آمار بستری‌های کرونایی در استان خبر داده، طبق اعلام وزارت بهداشت یزدی‌ها کمترین آمار رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، دکتر اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر، ۷۱ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد بستری هستند اظهار کرد: از این تعداد، ۷ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: در شبانه روز گذشته ۲۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان یزد پذیرش شده است.

دکتر اسلامی یادآور شد: در حال حاضر شهرستان بهاباد در وضعیت نارنجی کرونایی، شهرستان های اردکان، تفت، بافق و یزد در وضعیت آبی کرونایی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

براساس اعلام معاونت بهداشت وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور در هفته منتهی به ۱۶ مهر ماه ۱۴۰۱، به بالغ بر ۳۲.۴۵ درصد رسیده است.

میانگین درصد رعایت پروتکل فاصله‌گذاری در اماکن عمومی استان‌های کشور نیز از ۶ تا ۱۳ مهر ماه، ۲۹.۱۹ درصد بوده که بیشترین میزان رعایت مربوط به استان خراسان جنوبی با ۴۸.۷۶ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به استان یزد با ۱۷.۲۶ درصد است.

همچنین بنابر اعلام وزارت بهداشت، میانگین استفاده از ماسک در شاغلین و خدمت گیرندگان به تفکیک اماکن عمومی استان‌های کشور از ۶ تا ۱۳ مهر ماه بالغ بر ۱۹.۶۹ درصد بوده است که بیشترین میزان رعایت در استان خراسان جنوبی با ۳۵.۵۰ درصد و کمترین میزان رعایت مربوط به یزد با ۹.۳۰ درصد بوده است.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1682663

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =