عکس | شکار استثنایی ماهیگیر خوش‌شانس آمریکایی

گجت‌نیوز نوشت: یک ماهیگیر خوش شانس آمریکایی توانست هنگام شرکت در یک مسابقه ماهیگیری به صوررت اتفاقی یک فسیل ۹۰ میلیون ساله را پیدا کند.

اندی مور، ماهیگیر آمریکایی توانست با کشف یک فسیل ۹۰ میلیون ساله برای همیشه نام خود را در تاریخ ثبت کند. او در یک تورنمت ماهیگیری با قایق کایاک شرکت کرده بود و به شدت تلاش می‌کرد که ماهی‌های بیشتری بگیرد.

بیشتر بخوانید:

اندی وقتی طعمه را به آب انداخت، متوجه شد که قلاب به یک تکه سنگ بزرگ گیر کرده است. او به سنگ نزدیک شد تا طعمه را آزاد کند و آنجا بود که متوجه چیزی شبیه یک ستون فقرات بزرگ در سنگ شد. در آن زمان ماهیگیر آمریکایی نمی‌دانست که با یک فسیل بسیار قدیمی طرف است و صرفا چون به نظرش جالب بود، از آن عکس گرفت.

عکس | شکار استثنایی ماهیگیر خوش‌شانس آمریکایی

وی حتی در ابتدا فکر می‌کرد که از اسکلت یک گربه ماهی یا یک گوزن عکس گرفته است. پس از انتشار عکس در اینترنت، افراد مختلفی به آن واکنش نشان دادند. یکی از افراد گفت: کمی بعد یک زیست‌شناس از سپاه مهندسی ارتش آمریکا با اندی تماس گرفت. آنها با کمک هم توانستند فسیل را از رودخانه خارج کنند. پس از بررسی نیز مشخص شد که این فسیل ۹۰ میلیون ساله به یک ماهی شکارچی تعلق دارد. اگرچه مور در تورنمت ماهیگری موفق نشد، اما کشف این فسیل ارزشش را داشت.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1682876

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =