عدم حضور رئیس‌جمهور این شائبه را دارد که مرتضوی مورد تایید وی نیست

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: این مسئله این شائبه را ایجاد می‌کند که آقای مرتضوی مورد پذیرش آقای رئیس جمهور نیستند که در جلسه حضور پیدا نکردند.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین، محمد سرگزی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 27 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه‌های وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عنوان کرد: مجلس یازدهم در همه برنامه های دولت سیزدهم همیاری و حمایت لازم را داشته اما عدم حضور رئیس جمهور می تواند این شائبه را ایجاد کند که آقای مرتضوی مورد پذیرش آقای رئیس جمهور نیستند که در جلسه حضور پیدا نکردند تا از برنامه ها و صلاحیت گزینه پیشنهادی دولت دفاع کنند.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس با بیان اینکه آقای مرتضوی یک فرد شایسته بوده که در سابقه مدیریتی ایشان عملکرد خوبی به ویژه در حوزه های سیاسی به جای مانده است، افزود: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی یکی از وزارتخانه های تخصصی است که بسیاری از مشکلات گریبانگیر مردم زائیده و ناشی از عملکرد ضعیف مدیرانی است که در این حوزه فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: امروز که به بسیاری از وزارتخانه ها مراجعه می کنیم اولین پاسخی که می شنویم این است که دو معاونت سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی دست و بال دستگاه ها را بسته اند، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید ارتباط وسیعی با این دو معاونت داشته باشد.

سرگزی با اشاره به اینکه عملکرد دولت در مناطق محروم مشخص نیست، ادامه داد: شما در معاونت اجرایی رئیس جمهور مسئول سفرهای استانی ایشان بودید اما سوال این است چه تفاوتی در مناطق محروم به ویژه سیستان و بلوچستان پس از حضور دولت سیزدهم در این مناطق ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه زمانی که آقای رئیس جمهور در استان سیستان و بلوچستان حاضر شد برنامه ابتدایی وی مشخص نبود چرا برخی از نمایندگان به خاطر اینکه نماینده مجلس بودند به جلسات دعوت نمی شدند، نگاه دولت با مجلس چگونه تعریف شده است.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: آن اشراف و برنامه ای که باید در حل مسائل تامین اجتماعی و کار ارائه می شد، ارائه نشده است و امیدواریم این مخالفت بنده خللی در رسیدگی به مناطق محروم ایجاد نکند.

وی با اشاره به وجود هزار کارتن خواب در استان سیستان و بلوچستان، گفت: متاسفانه هیچ وزارتخانه ای مسئولیت ساماندهی این قشر را به عهده نگرفته و به مشکل آن ها رسیدگی نمی‌کند.

223223

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1685279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =