جشنواره‌ای برای تمجید از «ایجاز» / به این ضیافت اندیشه دعوت هستید

وزیر ارشاد در پیامی به جشنواره فیلم کوتاه تهران بیان کرد که می توان برآیندی از «ایران عزیز» را در پرتوی سیاست عدالت فرهنگی برای همه جوانان پراستعداد کشور در آینه این جشنواره دید.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران نوشت: «تقارن ایام خجسته ماه ربیع الاول با بهار سینمای کوتاه ایران و برگزاری سی‌ و نهمین دوره جشنواره بین‌الملل فیلم کوتاه تهران را باید در این روزها به فال نیک گرفت.

این جشنواره سه ویژگی دارد؛ برای من که پیش از مسئولیت و ان شاء الله پس از آن کسوت معلمی را در دانشگاه داشته و دارم و با جوان‌ترها گذران عمر کرده‌ام، همیشه جذاب بوده است. اول اینکه این جشنواره مختص فیلم کوتاه و در تمجید از «ایجاز» است؛ یعنی چگونه در کوتاه‌ترین زمان‌ها، عمیق‌ترین بیان‌ها را داشته باشیم.

دوم آنکه بیش از هر رویداد دیگری، جشنواره جوان‌های این سرزمین است و برآیندی از دغدغه، روحیات و باورها و بیم و امیدهای سینمادوستان جوان؛ به ویژه که امسال این جشنواره با شعار «تنوع ژانر با رویکرد بومی» ان شاءا… بیش از سال‌های گذشته پیام آور امید، نشاط و تنوع است.

سوم آنکه در این ضیافت اندیشه، فیلمسازان از کل کشور حضور به هم می‌رسانند و برآیندی از «ایران عزیز» را در پرتوی سیاست عدالت فرهنگی برای همه جوانان پراستعداد کشور، می‌توان در آینه این جشنواره دید. چه آنکه جهانیان نیز از ۱۳۱ کشور متقاضی حضور در این رویداد بین‌المللی بوده‌اند و چه فرصتی بهتر از این جشنواره که ایران را آنگونه هست به جهانیان بشناسانیم؟

جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فرصتی کوتاه اما الهام‌بخش برای جوانانی است که اطمینان دارم آینده درخشانی برای سینمای ایران رقم خواهند زد و من از حضور در کنار آن‌ها بر خود می بالم.

ان شاءا… که این جشنواره سرمنشا تحقق آگاهی، امید، اخلاق و عدالت در آینده سینمای ایران باشد.»

سی‌ و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار ۲۷ مهر تا ۲ آبان ۱۴۰۱ (۱۹ تا ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲) برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1685330

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =