العالم نوشت:

جنگنده بمب افکن های ترکیه روز پنجشنبه نیز مواضع سازمان تروریستی 'پ.ک.ک' در ارتفاعات قندیل و زاپ در شمال عراق را بمباران کردند.

ارتش ترکیه اعلام کرد جنگنده‌های این کشور چهارشنبه شب شصت موضع شورشیان  پ ک ک را در شمال عراق بمباران کردند.

بنابر اعلام ارتش ترکیه، این حملات در پاسخ به کمین شورشیان پ ک ک  که به کشته شدن نه تن از نیروهای ترکیه انجامید صورت گرفت.

این نخستین حملات ترکیه علیه پ ک ک در خاک عراق در یک سال گذشته بود.

ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه در بیانیه ای که در اینترنت منتشر شد اعلام کرد جنگنده هایی که در این عملیات شرکت داشتند مواضع پ ک ک را در مناطق خاکورک، قندیل و زاپ در منطقه خودگردان کردستان شمال عراق که محل پایگاه های فرماندهی  پ ک ک است، هدف قرار دادند.

در بیانیه ارتش ترکیه آمده است هواپیماها پس از انجام عملیات بدون هیچ مشکلی به پایگاه هایشان بازگشتند.

این بیانیه خاطر نشان کرد اهداف در نظر گرفته شده با موفقیت بمباران شدند و به هیچ غیر نظامی در این عملیات آسیب نرسید.

بنا بر بیانیه ارتش ترکیه، پیش از حملات هوایی، توپخانه ارتش ترکیه صد و شصت و هشت موضع  پ ک ک  را در مناطق نزدیک مرز عراق به شدت گلوله باران کرد.

ارتش ترکیه تأکید کرد عملیات ارتش ترکیه به منظور جلوگیری از اینکه شمال عراق به پایگاهی برای حمله به ترکیه تبدیل شود، ادامه خواهد یافت.

 پ ک ک چهارشنبه بمباران مواضع خود را که خبرش در رسانه های نزدیک به کردها منتشر شده بود تأیید کرد و مسئولیت حمله‌ای را که به کشته شدن نه نفر از نیروهای امنیتی ترکیه نزدیک چوکورجا در جنوب شرق ترکیه نزدیک مرز با عراق منجر شد بر عهده گرفت. ترکیه می گوید، دو هزار شورشی کرد در کوه‌های کردستان عراق مخفی شده اند.26149

کد خبر 168537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =