جمهوری‌خواهان آمریکا از گوگل شکایت کردند

مهر نوشت: کمیته ملی جمهوریخواهان آمریکا (RNC) شکایتی از گوگل در ایالت کالیفرنیا ثبت کرده است. در شکایت مذکور گوگل متهم شده میلیون ها ایمیل کمپین RNC را به فولدرهای اسپم جی میل می فرستد.

در بخشی از شکایت نامه آمده است: تقریبا در پایان هر ماه، گوگل تمام ایمیل های RNC را به فولدر اسپم می فرستد. ارسال ایمیل ها به فولد اسپم در پایان ماه در حقیقت زمانی انجام می شود که فرایند جمع آوری سرمایه RNC بیشترین موفقیت را دارد.

شکایت مذکور زمانی مطرح شده که گوگل یک برنامه جنجالی برای ساکت کردن قانون گذاران حزب جمهوریخواه که نگران روش های فیلترینگ شرکت هستند، راه اندازی کرده است. در ماه ژوئن یک تحقیق نشان داد جی میل در مقایسه با سایر ایمیل ها با احتمال بیشتری کمپین های جمهوریخواه را فیلتر کند.

این شرکت آمریکایی اعلام کرد با کمیسیون انتخابات فدرال همکاری می کند تا سیستمی را برای جلوگیری از انتقال یافتن پیام های سیاسی به فولدر اسپم، راه اندازی کند.

گوگل در حالی وعده انجام این فرایند را داد که قانونگذاران جمهوریخواه لایحه ای ارائه کردند که هدف آن ممنوعیت پلتفرم های ایمیل برای استفاده از الگوریتم هایی است که پیام های کمپین های سیاسی را به طور خودکار منحرف می کنند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1686727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =