امباپه ۲۰۰ میلیون دیگر هم می‌خواست PSG می‌داد

ورزش سه نوشت: خاویر تباس، رئیس لالیگا، از یوفا خواسته جریمه های جدی تری برای پاری سن ژرمن اعمال کند.

این هفته خبری فاش شد که باشگاه پاری سن ژرمن با پرداخت ۶۳۵ میلیون یورو در مدت سه سال به کیلیان امباپه، او را پردرآمدترین ورزشکار تاریخ تبدیل کرده است. این اتفاق در حالی رخ داد که امباپه چند ماه قبل فاصله ای تا انتقال به رئال مادرید نداشت و حالا خاویر تباس مدعی شد پاری سن ژرمن با پرداخت این ارقام، قوانین فرپلی یوفا را زیر پا گذاشته است.

خاویر تباس گفت: «ما می دانستیم که پاری سن ژرمن برای حفظ امباپه باید پول زیادی بپردازد. اما با شناختی که از ناصر الخلیفی داریم، این ارقام برایش چندان زیاد به نظر نمی رسد. او برای رسیدن به اهدافش محدودیتی ندارد و پاری سن ژرمن و الخلیفی نشان داده اند که مشکل آنها پول نیست. در واقع اگر لازم بود، آنها ۲۰۰ میلیون یورو دیگر هم به این بازیکن میدادند.
با این حال و بر اساس قوانین فعلی، پرداخت این هزینه ها برای پاری سن ژرمن غیرممکن است. در شش یا هفت فصل گذشته، آنها یک میلیارد یورو از دست داده اند و بدین ترتیب به نظر قوانین اکوسیستم فوتبال اروپا در این مورد رعایت نمی شود. چگونه باشگاه های دیگر می توانند چنین تیمی رقابت کنند؟ این پیچیده است.
من نمی توانم این مسئله را قبول کنم و به همین دلیل است که ما این کار را محکوم کرده ایم. قوانین باید موثرتر اعمال شود. یوفا پاری سن ژرمن را جریمه کرد، اما پرداخت ۱۰ میلیون برای ناصر الخلیفی مانند نوشیدن یک فنجان قهوه است. مجازات ها باید بازدارنده بوده و روی تصمیمات بازیکنان نیز تاثیر بگذارند.»

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1688063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =