تاثیر فصل سرما روی مسافرت مردم/ کاهش سفرهای مردم به مازندران و گیلان

ایسنا نوشت:بیشترین ورود روزانه به استان مازندران با سفرهای مردمی در یک هفته گذشته، ۲۰ هزار وسیله نقلیه بوده در حالی که هفته پیش از آن، ۲۸ هزار وسیله به این استان وارد شده بود و در استان گیلان نیز، ۲۲ هزار وسیله نقلیه به ۱۳ هزار کاهش یافته است.

بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۲۹ مهر تا ۵ آبان ماه ۱۴۰۱) یک میلیون و ۶۵۵ هزار و ۱۷۷ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (جمعه ۳۰ مهر تا پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰)، با پنج درصد افزایش مواجه بوده و در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته (جمعه ۲۲ تا پنج‌شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱)، کاهش دو درصدی را تجربه کرده است.

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودروهای مردم) در بازه زمانی ۲۹ مهر تا ۵ آبان، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، دو درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.

1.jpg

در هفته گذشته حدود شش میلیون و ۷۱۱ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ است. در این میان مبدأ پلاک‌های مشاهده‌شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک مازندران، فارس و خراسان رضوی در محورهای مواصلاتی کشور و استان‌های دیگر مشاهده شده است.

2.jpg

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در یک هفته گذشته، ۶۸ هزار و ۹۳۴ وسیله نقلیه و مربوط به پنج‌شنبه ۲۸ مهر ماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های قزوین، مازندران، مرکزی، قم، گیلان و اصفهان مشاهده شده‌اند.

3.jpg

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۲۶ مهر تا ۵ آبان ماه، ۲۰ هزار و ۹۹۷ وسیله نقلیه مربوط‌به روز چهارشنبه ۴ آبان بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، گلستان، خراسان رضوی، اصفهان، گیلان و سمنان بوده‌اند. این در حالی است که هفته پیش از آن در بازه ۱۹ تا ۲۸ مهر ماه، بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران ۲۸ هزار و ۹۵۰ وسیله نقلیه بود.

در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در روز چهارشنبه ۴ آبان ماه با ۱۳ هزار و ۴۶۶ وسیله بوده و استان‌های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و اصفهان بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند؛ در حالی که در هفته پیش از آن در بازه ۱۹ تا ۲۸ مهر ماه، بیشترین ورود وسایل نقلیه در گیلان، ۲۲ هزار و ۶۳۴ وسیله نقلیه بود.

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استان‌های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد ۷ و هرمزگان ۶ درصد افزایش تردد داشته‌اند، در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، سفرهای جاده‌ای در استان‌ سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر به ترتیب ۶۱، ۴۳ و ۲۳ درصد رشد یافته است.

5.jpg

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های کرمانشاه، کرمان و کردستان به ترتیب ۱۴، ۱۲ و ۷ درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که بیشترین کاهش تردد را تجربه کرده‌اند. در حالی که کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، مربوط به استان‌های خراسان شمالی با ۱۱ و گیلان و سمنان با ۱۰ درصد بوده است.

6.jpg

بیشتر بخوانید:

217 35

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1688875

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =