شورای همکاری خلیج فارس اعتراض آلمان به میزبانی قطر را محکوم کرد

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اعتراض وزیر کشور آلمان در خصوص اعطای حق میزبانی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ به قطر را محکوم کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، اظهارات نانسی فائسر، وزیر کشور آلمان، ادعاهایی است که هیچ کمکی به برقراری روابط معمول و عادی بین دو کشور نمی‌کند و ناقض عرف و اصول دیپلماتیک و قوانین بین‌المللی به شمار می‌آید.

وی نقش قطر در ایجاد ارتباطات متمدنانه و تقویت تفاهم میان ملت‌ها در چارچوب اصل احترام متقابل را ارج نهاد.

الحجرف همچنین بر حمایت از دوحه در مقابله با هرگونه مداخله در امور داخلی کشورش تاکید کرد.

پیشتر وزیر کشور آلمان به اعطای حق میزبانی جام جهانی فوتبال به قطر اعتراض و اعلام کرده بود: به نظر ما دادن حق میزبانی جام جهانی به قطر بسیار حیله‌گرانه است.

اخیرا وزارت خارجه قطر "کلودیوس فیشباخ"، سفیر آلمان در دوحه را احضار و یادداشت اعتراض رسمی را به وی به دلیل اظهارات وزیر کشور آلمان درباره حق میزبانی قطر از جام جهانی ۲۰۲۲ تحویل داد و خواهان توضیحاتی درباره این اظهارات شد.

در این یادداشت آمده است: ما با اظهارات آلمان مخالفیم. این اظهارات در حق کشوری صورت گرفته که به خاطر تحقق عدالت و انصاف برای منطقه‌ای که شاهد دهه‌ها ظلم بوده میزبان جام جهانی شده است. ایراد چنین اظهاراتی از سوی وزیر کشور آلمان قبل از سفر رسمی‌اش به دوحه نقض عرف دیپلماتیک است.

310310

کد خبر 1689033

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =