جزییات تازه درباره زمان افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان/ حقوق چگونه ترمیم می‌شود؟

آن‌طور که به نقل از برخی از نمایندگان مجلس آمده، اعمال افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان از آذرماه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ولی اسماعیلی، نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس در همین رابطه گفته است؛ ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع برای افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در نظر گرفته شده و در کنار آن، تلاش بر این است تا افزایش ۳۰ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز اعمال شود.

وی عنوان کرده؛ جانبازان و ایثارگران زیر ۲۵ درصد نیز که از رقم پایین درآمدی رنج می‌بردند، با افزایش حقوق و مزایا روبه‌رو خواهند شد.

اسماعیلی متذکر شده: به نظر می‌رسد در ماه جاری امکان اصلاح احکام کارکنان و بازنشستگان به وجود نیاید و از آذرماه افزایش حقوق به همراه پرداخت معوقات مهر و آبان به حساب کارکنان و بازنشستگان انجام شود.

البته حمیدرضا حاجی‌بابایی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ابتدای آبان‌ماه در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرده بود: دولت اعلام کرده مهرماه علی‌الحساب می‌پردازیم. من باید تشکر کنم، یعنی قبل از این که قانون شود، یک علی‌الحساب به همه می‌دهیم.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرده بود: نیازی نیست قانون برود بعد بیفتد برج بعد، حقوق مهرماه علی‌الحساب پرداخت می‌شود. آقای میرکاظمی به من گفتند ما این کار را انجام می‌دهیم.

در مهرماه نیز مسعود میرکاظمی، رییس سازمان برنامه و بودجه درباره زمان اجرایی شدن افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری گفته بود: نظر این است که از آنجا که مبلغ افزایش، بیشتر شده، از مهرماه این موضوع اجرایی شود.

بابک افقهی، معاون امور مجلس، حقوقی و امور استان‌های سازمان برنامه و بودجه کشور هم عنوان کرده بود: دولت از آنجایی که مصمم است که این طرح را انجام دهد، مبالغ علی‌الحساب مدنظر خود را در حقوق مهرماه کارکنان و بازنشستگان اعمال خواهد کرد.

او این نوید را داده بود که در حقوق مهرماه پرداخت صورت خواهد گرفت و بعد از اینکه در مجلس نهایی شد و رقم دقیق آن مشخص شد، مابه‌التفاوت آن در ماه‌های دیگر اعمال خواهد شد.

در رابطه با افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان، سید محمدرضا میرتاج‌الدینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعتقاد دارد: هرچند نمی‌توان ادعا کرد که افزایشی که در اثر ترمیم حقوق رخ می‌دهد، می‌تواند تمامی مشکلات مردم را در حوزه اقتصاد رفع کند، اما می‌تواند بخشی از این مشکلات را حل کند.

مشروح گزارش در این خصوص را (اینجا) بخوانید.

کد خبر 1689930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 20
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  16 1
  اول می گویندملت بعد الان حالااذرنشددی و......کجای دنیاچنین قانونی وجودداردرانمی آنیم
 • جانباز جنگ IR ۰۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  31 1
  حقوق مهره که پرداخت شد هیچ خبری از الحساب هم نبود چرا الکی از هم تشکر میکنید و برای هم نوشابه باز میکنید
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  9 0
  ایا شورای نگهبان هم تایید کرده؟
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  10 1
  ایا شورای نگهبان هم تایید کرده؟
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  8 0
  ایا شورای نگهبان هم تایید کرده؟
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  6 0
  ایا شورای نگهبان هم تایید کرده؟
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  14 0
  بزک نمیر بهار میاد
 • مهدی IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  16 1
  با سلام در داستانها آمده است که پادشاهی در یک روز سرد زمستانی از مرزهای کشورش بازدید می کرد سراغ نگهبانی رفت که با یک لباس متوسط داشت نگهبانی می داد .پادشاه از نگهبان سوال کرد که در این سرما با این لباس سردت نمی شود؟نگهبان پاسخ داد تحمل می کنم.پادشاه قول داد که به قصرش که برسد یک لباس گرم برای او بفرستد.پادشاه وقتی به قصر رسید یادش رفت به نگهبان چه قولی داده است.فردای آن روز رفنتد و دیدند که نگهبان از سرما یخ زده و مرده است و در دستش نوشته ای است که نوشته من به امید رسیدن لباس گرم پادشاه نشستم و چون به دستم نرسید سرما به من اثر کرد و یخ زدم. بزک(کارمند) نمیر بهار میاد کمبزه با خیار میاد
 • مهدی IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  18 1
  بُزک(کارمند)نمیر بهار میاد،کُمبزه با خیار میاد
 • IR ۰۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  13 2
  وقتی میان 15 درصد اضافه میکنن هیات علمیها و سقفو برمیدارن دلیلش چیه که بهونه دست شورای نگهبان بیفته ردش کنه دوباره بره مجلس و هی این مسیر طی بشه تا اخر سال حالا هر دفعه به یه بهانه چون هدف وقت خریدن
 • lpln IR ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  15 1
  سلام بنده کارمند دانشگاه آزاد هستم گناه من و خانواده من چیه که باید بسوزیم و بسازیم دولت منابع مالی داره با توجه به تورم چند بار افزایش حقوق میده و تورم را بنحوی جبران میکنه ما چی هیچی سالی یکبار اونهم قطره چکانی واقعا بی انصافی و بی عدالتی سازمان یافته بیداد میکنه کاری کنید علمی و منطقی
 • ناشناس IR ۱۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  9 1
  نمایندگان محترم بنده بازنشسته هستم در حقوق مهرماه هیچ وجه مازادی واریز نشده و اظهارات رئیس بودجه محقق نگردیده و ظاهرا در آبانماه هم اتفاق خاصی رخ نخواهد داد و اضافات که می‌بایست از فروردین به این قشر مظلوم و ضعیف پرداخت میشد به آذر ماه موکول شد خداوند خیرشان دهد
 • م IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  12 2
  مگه چقدر میخواد اضافه بشه که اینهمه خبر می زنید ....
 • م IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  11 1
  مگه چقدر میخواد اضافه بشه که اینهمه خبر می زنید ....
 • IR ۱۱:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  12 1
  چطور حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در همه رده های حقوقی را بدون اینهمه وعده و وعید انهم از اول سال جاری 38 درصد به اضافه 515 هزار تومان با تایید و حمایت مجلس افزایش دادند و حالا که نوبت به بازنشستگان و مستمری بگیران مفلوک و مظلوم کشوری رسید حالا برای 900 هزار تومان ماهانه به اضافه 5 در صد مرحمتی مجلس محترم انهم از مهرماه اینهمه و عده و وعید می شنویم و باید پرسید چه فرقی بین بازنشستگان وجود دارد و کجای این کار عدالت است با این سختی معیشت و تنگنای زندکی و تورم در شرایط موجود؟؟؟
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  9 0
  بعید نیست که آذر هم ندن چون بازنشستگان وزارت بهداشت از تیر ۱۴۰۰ حکمی دارن که در حال حاضر یعنی سال ۱۴۰۱ از آن کمتر میگیرن حکم ۱۴۰۱ هم کلا براشون زده نشده چرا؟ چون میر کاظمی میگه اعتبار نداریم ولی در سال ۱۴۰۱ حقوق کارمندان برنامه بودجه رو پنجاه درصد افزایش میده یعنی بی قانونی و عدم نظارت محض
 • منصور IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  10 1
  کاش به جای این افزایشهای ناچیز که درتورم افسار گسیخته ناشی ازسومدیریت وفساد واختلاس هیچ تاثیر به حالمون نداره بیایید فکر دیگه ای کنید
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  19 1
  از همین خبر آنلاین به کارمندان خدوم دولت و بازنشستگان عزیز میگم افزایش حقوق تا آخر سال خبری ازش نخواهد بود و زیاد دلتون رو خوش نکنید.
 • جانباز IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  15 1
  نمی دانم تو این کشور چه خبره ! آقای وزیر از وضع موجود معلومه چقدر توانمندی . بابا تو را به خدا کوتاه بیا ، مردم واقعا گرفتارند .
 • جانباز IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۰
  13 1
  ما که نگرفتیم علی الحساب