عامل حمله به منزل پلوسی در "ماموریت انتحاری" بود

ایسنا نوشت: براساس اسناد تنظیم شده توسط دادستان‌ها در دادگاه، مردی که به حمله به خانه رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و کوباندن چکش بر سر همسرش متهم شده است، به پلیس گفته است که در یک "ماموریت انتحاری" بوده و قصد داشته سیاستمداران بیشتری را هدف بگیرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، درخواست دادستان‌ها برای نگه داشتن «دیوید واین دی‌پیپ» ۴۲ ساله در بازداشت پیش از محاکمه باعث شد تا اطلاعات جدیدی از نیتش برای حمله به دست آید چرا که این مظنون در رابطه با اتهام اقدام به قتل پل پلوسی ۸۲ ساله، همسر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و دیگر اتهاماتش اعتراف به بی‌گناهی کرده بود.

همچنین دستور داده شده که دی‌پیپ باید بدون امکان قرار وثیقه در بازداشت باقی بماند.

وکیل دادگستری منصوب شده از سوی دادگاه گفت، دی‌پیپ در حالی برای نخستین بار از زمان حمله روز جمعه، در دادگاه حاضر شد که دست راستش به گردنش آویزان بود چرا که شانه این مظنون در زمان بازداشت دچار دررفتگی شده بود.

در اسناد تازه ثبت‌شده دادستان‌ها آمده است که دی‌پیپ به پلیس گفته است که او واقعا قصد نداشته به پل پلوسی آسیب برساند اما افزود که "این یک ماموریت انتحاری بود."

آدام لیپسون، وکیل دادگستری پس از جلسه دادگاه به خبرنگاران گفت، تیم وکلای دی‌پیپ تعدادی از مسائلی را که ممکن است در دفاع از وی نقش داشته باشد، از جمله "آسیب‌پذیری" موکل در برابر "اطلاعات غلط سیاسی" و وضعیت روانی‌اش را بررسی می‌کنند.

این حمله که منجر به بستری شدن پل پلوسی در بیمارستان شد، نگرانی‌هایی را درباره خشونت‌ها با انگیزه سیاسی آن هم یک هفته مانده به انتخابات میان دوره‌ای آمریکا به وجود آورده است.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1690558

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =