تفاوت‌های اساسی ناآرامی های اخیر با سال ۸۸ به روایت رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش

ایسنا نوشت: امیر سرتیپ پوردستان گفت : بر خلاف سال ۸۸ که اتاق فرماندهی آنها میدان هفت تیر بود، این بار متفرق بود، تاکتیک‌هایشان هم با گذشته خیلی فرق می‌کرد، خیلی واکنش سریع کار می‌کردند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه نظام اسلامی چون با اخلاص کار می‌کند، با قدرت و اقتدار پیش می‌رود، گفت: دست عنایت غیبی در حال حمایت از این نظام است، هر کسی و هر قدرتی بخواهد در مقابل این نظام بایستد، از بین می‌رود و رسوا خواهد شد.

امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان شب گذشته ۱۲ آبان ماه در آیین یادواره یکهزار شهید دانش‌آموز و فرهنگی قم در سالن همایش‌های آستان مقدس امامزاده سید علی (ع) طی سخنانی افزود: هر فتنه‌ای که امکان داشته علیه نظام اسلامی پیاده کردند، کشور ما را تحریم اقتصادی کرده و همه کریدورهای اقتصادی و بازرگانی را به روی ما بستند.

وی ادامه داد: مسیرهای تنفس اقتصادی را مسدود کردند و به خیال خود می‌خواستند با تحریم اقتصادی فلج کننده‌، کار نظام را یکسره کنند، ولی این نظام باز به مسیرش ادامه داد.

سرتیپ پوردستان با ذکر این نکته که اقتصاد نظام اسلامی جوشنده و بالنده در حال پیشروی و حرکت است بیان داشت: انواع فتنه‌های سیاسی و فرهنگی را به کشور تحمیل کردند، اما این نظام مثل کوه ایستاده و با هدایت‌های ولی فقیه این امواج را پشت سر می‌گذارد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: در همین غائله اخیر برنامه‌ریزی‌های وسیع و گسترده‌ای بود، تمامی تجربه‌هایی که در فتنه‌های ۸۸ و ۷۸ داشتند را در این فتنه به کار گرفتند.

وی روابط پرتنش آمریکا و اروپا را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: حتی کشورهای اروپایی نیز با هم اختلاف‌هایی دارند، اما در این فتنه آمدند و گفتند اختلاف‌ها را کنار بگذاریم، و خیالمان را از بابت جمهوری اسلامی راحت کنیم، یک جنگ احزاب بود، همه کنار هم قرار داشتند و پول عربستان نیز پشتیبانی می‌کرد.

پوردستان با اشاره به اینکه در این فتنه آینده سازی و آینده نگاری کردند گفت: نطفه این فتنه از زمان کرونا بسته شد، ۲ سال جوانان در اختیار فضای مجازی بودند، جنگی که پیش آمد یک جنگ شناختی بود.

وی اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد جوانان زیر ۳۰ سال بودند و همه نیز تحت تاثیر فضای مجازی قرار داشتند، اما افراد دیگری پشت صحنه بودند.

این مقام ارتش همچنین با بیان اینکه دشمن از مدت‌ها قبل بنا داشت، این کار را انجام دهد گفت: برنامه ریزی و سازمان دهی کرده و نفرات را نیز مشخص کرده بودند، تیم‌های آنها تیم‌های بودند که عمدتا مساله دار بودند، از افراد مجرم استفاده کردند، گروه‌ها را سامان دهی و سلاح و تجهیزات را وارد کرده بودند.

وی افزود: بر خلاف سال ۸۸ که اتاق فرماندهی آنها میدان هفت تیر بود، این بار متفرق بود، تاکتیک‌هایشان هم با گذشته خیلی فرق می‌کرد، خیلی واکنش سریع کار می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: این‌ها متناسب با شرایط برنامه‌ریزی کرده بودند، قصد داشتند با شروع سال تحصیلی این کار را انجام بدهند که فوت مهسا امینی کارشان را مقداری جلو انداخت، یک مقداری مشکل‌های اقتصادی، قصورها و کوتاهی‌هایی که برخی مدیران و مسئولان داشتند، نیز بسترساز این مساله بود.

وی یادآور شد: در کنار حرکت‌هایی که انجام می‌دادند یکی از پرحجم تربن تهاجم‌های رسانه‌ای را در دستور کار گذاشتند که ما این حجم رسانه‌ای را فقط در حادثه یازدهم سپتامبر شاهد بودیم، بعد از آن چنین حجم رسانه‌ای را برای یک موضوع ندیده بودیم، برای این موضوع دشمن حقیقتا یک سرمایه‌گذاری جدی کرد.

پوردستان همچنین تصریح کرد: تاسف بارتر اینکه برخی افراد ناآگاه گول و بازی این فضا را خوردند، و با این رسانه‌ها هم صدا شدند و احساس کردند آمریکا و اروپا دلسوز مردم ایران هستند.

وی یادآور شد: نفت، دارو، واکسن و مسئولان ما را تحریم کردند، وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد، چیزی در جمهوری اسلامی پیدا نمی‌کنم، که تحریم کنم، این‌ها این گونه با ما رفتار می‌کنند، حالا ناراحت فوت یک دختر نوجوان کُرد هستند، دلشان برای آن سوخته و اشک تمساح می‌ریزند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش همچنین خطاب به مدعیان حقوق بشر خاطرنشان کرد: پلیس ما دختر جوان را با نهایت احترام سوار ون می‌کند و می‌آورند در سالن توجیه کنند، اما شما کجا بودید، زنان و دختران کُرد سوریه توسط گروهک‌های تروریستی دست پروده شما مورد تعدی و تجاوز قرار می‌گرفتند و گروه گروه به عنوان برده جنسی فروخته می‌شدند.

وی افزود: پلیسی که برای حفظ نظم و آرامش و امنیت مردم و مبارزه با مواد مخدر سالانه ده‌ها شهید تقدیم می‌کند را متهم به خشونت می‌کنید، پلیس ما این قدر رئوف و مهربان است، با اینکه اسلحه در دست دارد اما شلیک نمی‌کند.

سرتیپ پوردستان همچنین با تاکید بر اینکه نظام اسلامی بیدی نیست که از این بادها بلرزد گفت: ۴۳ سال است که طوفان‌های سهمگین مثل تحریم، ترور، بمب‌گذاری و منزوی سازی را پشت سر گذاشتیم، و با عنایت خداوند و با هدایت‌های رهبری و صبر و استقامتی که مردم نشان دادند در حال رسیدن به قله هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ما یک نظام قوی و قدرتمند هستیم گفت: دشمن چون نمی‌تواند حمله نظامی کند، به حیله و فتنه متوسل شده، آنها از اقتدار نظامی، ملی، منطقه‌ای و ایمانی، ما می‌ترسند.

وی در ادامه افزود: این‌ها از راهپیمایی ۲۱ میلیونی اربعین و از راهپیمایی سه میلیونی جاماندگان اربعین در تهران هراس دارند، این قدرت نظام اسلامی است.

این مقام ارتش همچنین خاطرنشان کرد: انقلاب با حدوث و ظهورش نظریه تمدن نوین اسلامی را مطرح کرده و این نظریه، نظریه تمدن رنسانسی و مادی غرب را به چالش کشیده، امروز جنگ بین ۲ تمدن توحیدی به رهبری نظام اسلامی و تمدن مادی به رهبری غرب است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۱۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1691140

برچسب‌ها