حذف فردوسی پور، علیخانی ، مدیری و سروش صحت از آنتن / تلویزیون حامد سلطانی می پسندد!

صداوسیما همواره در حال استفاده از مجریان تازه و غیرحرفه‌ای است که چندان مخاطب ندارند و در عین حال هم مجریان محبوب خود را ممنوع‌التصویر کرده است، در واقع تلویزیون با این کار مشغول خودزنی است.

مهسا بهادری: یک برنامه برای مهران رجبی؟ یک برنامه دیگر برای سید بشیر حسینی؟ برای استاد ارتباطاتی که داور«عصر جدید» بود؟ سه برنامه همزمان با موضوعات و رویکرد کاملا متفاوت هم برای حامد سلطانی؟

آن وقت مجتبی پور بخش و سعید اکبری در تلویزیون نیستند؟ برنامه مهران مدیری، رامبد جوان و احسان علیخانی هم که تا اطلاع ثانوی پخش نمی‌شود. عادل فردوسی‌پور و سروش صحت در حوزه اجرا و المیرا شریفی‌مقدم و محمدرضا حیاتی در حوزه خبر ممنوع‌الکارند.

کاش یک‌نفر در تلویزیون پاسخ دهد که چرا این اتفاق‌ها رخ می‌دهد. از آنجایی که کسی پاسخگو این رخدادها نیست، دلایل شکل گرفتن این اتفاق‌ها را بررسی می‌کنیم.

نبود مجری و دست و خالی

در ابتدای بحث بپردازیم به حذف بدون توقف مجریان از تلویزیون، مجریانی که یا خودشان بسیار محبوب بودند، یا محتوای برنامه‌شان مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گرفت، یا حرفشان پیش‌برنده بود.

اینکه حالا هیچ مجری‌ای در تلویزیون باقی نمانده و اجرای ۵ برنامه رسیده به ۳ مجری یک دلیل دارد، آن هم این است که دیگر مجری‌ای در تلویزیون باقی نمانده است، وقتی عرصه بر مجریانی مانند عادل فردوسی‌پور، با آن حجم از مخاطب و محبوبیت تنگ می‌شود و راه برای مجریانی مانند محمدحسین میثاقی باز می‌شود. عجیب نیست که حالا دست تلویزیون خالی بماند و هیچ‌گونه نتواند این خلا را پر کند. همانگونه که جای خالی شهاب حسینی و هومن سیدی و حسن فتحی در تلویزیون پر نشده و کسی جایگزین نشده است، طبیعتا جای خالی مجریانی که یا به زور مجبور شدند بروند یا قهر کردند به هیچ وجه پر نخواهد شد.

این خود یکی از دلایلی است که اثبات می‌کند دست تلویزیون خالی است، چون نه دیگر علی ضیایی دارد، نه احسان علیخانی، نه مهران مدیری، نه عادل فردوسی‌پور، نه سروش صحت و ... حالا که دیگر هیچ مجری‌ای ندارد، دست به دامان مجریانی معتمد، همراه با عقاید خود مانند حسینی، سلطانی و رجبی شده‌اند تا دست‌کم هنوز هم بگویند که مجری داریم. حالا اینکه مخاطب از آن استقبال می‌کند یا نه، چندان حائز اهمیت نیست.

بیشتر بخوانید:

کفگیر تلویزیون ته دیگ!/وقتی بشیر حسینی مجری می‏‌شود

تلویزیون کنداکتورش را با مسابقه پر می‌کند

گزارشی از سریال های جدید تلویزیون پس از ایام صفر

سه برنامه همزمان کمی زیاد نیست؟

کاش حامد سلطانی فرصت به دیگر مجریان می‌داد، البته اگر مجری‌ای در تلویزیون باقی مانده باشد، کمی منصفانه‌تر به ماجرا نگاه کنیم، متوجه می‌شویم که همه تقصیرها و انتقادات را هم نمی‌توان به حامد سلطانی وارد کرد. چرا که او تنها یک مهره است، مهره‌ای که به واسطه ناشایستگی مدیران در این زمین بازی قرار گرفته، در واقع به نظر می رسد خود حامد سلطانی هم چندان علاقه‌ای ندارد که صبح تا شب خود را در سازمان صدا و سیما بگذراند، اما انگار انتخاب این فرد و سپردن همزمان سه برنامه به او یک استیصال است، یک در ماندگی از جانب سازمان، تنها مجری مذهبی قابل اعتمادی که اتفاقا اجرا را هم خوب می‌شناسد.

در واقع این‌گونه به نظر می‌رسد که دست خالی تلویزیون پس از حذف مجریان متعدد و رنجاندن هنرمندان بی‌شمار به قدری خالی مانده که اجرای یک برنامه را به مهران رجبی می‌سپارد، اجرای برنامه دیگری را به استاد ارتباطات و سه اجرا به صورت همزمان به حامد سلطانی.

خودزنی صداوسیما با حذف مجریان توانمند و تکرار مجریان متوسط

وارد شدن هر نابلدی به عرصه اجرا

در حال حاضر انتقادهای وارد شده یکی و دوتا نیست، از حذف مجریان برتر تلویزیون تا دست خالی و میدان دادن به هر فردی برای اجرا، از انتقاداتی است که به تلویزیون وارد می‌شود، هرچند همواره به بحث‌های زیرساختی، مدیریتی و محتوایی این سازمان هم انتقادهای زیادی وارد می‌شود، اما این روزها چیزی که بیشتر در شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شود،

اینکه یک نفر از عرصه بازیگری وارد حرفه اجرا شود، اصلا موضوع عجیب، تازه یا پیچیده‌ای نیست، به طور مثال همین سروش صحت را که «برنامه کتاب باز»ش بسیار هم مورد استقبال بینندگان قرار گرفت و هیچ‌وقت هم مشخص نشد که چرا دیگر نتوانست ادامه پیدا کند، در تلویزیون و سینما، در زمینه بازیگری، کارگردانی و نویسندگی دیده بودیم، هنرمندی که علاوه بر موفقیت در عرصه بازیگری و نویسندگی در عرصه اجرا هم صاحب نام بود؛ اما مجری شدن مهران رجبی کمی عجیب است. کجای آن عجیب است؟

در تمام این سال‌ها هیچ یک از ما، مهران رجبی را در عرصه‌ای به جز بازیگری آن هم در سریال‌های تلویزیونی ندیده بودیم. اما حالا در شبکه سه سیما، برنامه‌ای به مهران رجبی داده‌اند که هم دکور برنامه‌اش شبیه فصل‌های ابتدایی «دورهمی» است، هم نوع ورود مجری برنامه، در واقع این برنامه به نام «خودمونیا» که از هیچ لحاظ شباهتی به «دورهمی» ندارد، می‌خواهد جای خالی اسن برنامه را پر کند.

اینکه تلویزیون دوست دارد دائم برنامه مسابقه محور بسازد و همواره از مجریان تکراری استفاده کند و به نظر هیچ مخاطبی وقعی ننهد، به خودش ارتباط دارد، اما پیمان جبلی و دیگر مسئولان سازمان صداوسیما بدانند با این نوع از مدیریت تنها کسی که آسیب می‌بیند، رسانه ملی است، چون مخاطب همواره یاد گرفته تا سرگرمی محبوب خود را پیدا کنند. کاش تمام مسئولین به یاد بیاورند که ما هنوز هم مجریان محبوب خود را داریم و نیازی نیست که از عرصه ارتباطات و دانشگاه و بازیگری افرادی وارد اجرا شوند، در واقع آب در کوزه و ما تشنه لبان می‌گردیم.

۵۷۲۴۵

کد خبر 1691535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 56
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • مرتضی IR ۱۹:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  18 56
  سلام خجالت بکشید. به غیر از آقای فردوسی پور، مابقی با پول این ملت زندگی و تفریح در اروپا و کانادا رو انتخاب می کنند. همون بهتر مشخص بشن پول پرست ها از وطن پرست ها
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   5 9
   درد مهران مدیری توسر همتون با این نظرات مزخرف تون
 • ناشناش IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  14 3
  بچه ها حالا وقتش .....
 • بی نام IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  40 14
  مگر نمی گویید کسی تلویزیون نمی بیند ،پس چرا نگران مجری هاهستید، شما که دشمن حیاتی ومدیری بودید حالا چطور شد عزیز شدند.
 • IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  38 20
  آقا دیگه حال آدم بهم میزنید از این خبرهای تکراری ،شما تلویزیون نگاه نکنید لطفا ،در ضمن امروز خانم شریفی مقدم خبرشون اجرا کردند مثل هر روز
 • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  31 23
  خود صداوسیما اینارو گنده کرد حالا میخواد بزاره کنار آخه شما چرا حرص میخورید
  • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   4 3
   بنده خدا دارن با پول ما این کار رو انجام میدن واقعا متوجه نیستی؟
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  22 29
  جوش نزن آنها هم از اول نابلد بودند به مرور خوب خواهند شد
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  30 36
  صداوسیما روزی به فنا رفت که دورهمی رو حذف کرد
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  37 37
  صداوسیما بدون مهران مدیری هیچی نیست
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   51 6
   فکر کنم خود مدیری هستی که برای خودت کامن میگذاری. ابتذال در رفتار ایشان نمایان است.
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  27 28
  دورهمی رو چرا حذف کردین خاک بر سرا
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  30 17
  ما در سال کشته رسانه ملی را ۱۰ساعت ر شن نکردیم آن هم شبکه مستند
 • IR ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  22 11
  اولا المیرا که هست دوما پور بخش خودش رفت
 • IR ۲۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  15 8
  بابا وجدانا چندتایی مثل نوربخش و مدیری خودشون رفتن
 • IR ۲۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  26 26
  کسی که در فکر امنیت ملی کشورش نیست و در طراحی دشمن کار میکند بهتر است حذف بشه. حتی شما تو آمریکا هم پیدا نمیکنید کسی که خلاف امنیت کشورش کار کند و هنوز مجری باشه.
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   14 4
   احسنت به شرفت
 • IR ۲۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  11 44
  صدا و سیما نهایت حماقت را کرده بخدا آخه توروخدا حیف احسان علیخانی نبود
 • قاسم IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  30 29
  مگر آقایان مدیری ، علیخانی ، صحت و غیره مادرزادی اینکاره بوده‌اند و یا اینکه هنگامی که وارد صدا و سیما شدند ماهر و کارامد بودند ؟ صد در صد هیچ کدام ، به مرور زمان به کارهای خود مسلط شدند . مطمعنا دیگر افراد هم می‌توانند مفید واقع شوند.
  • ناشناس IR ۰۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   2 9
   اره دکترهام بروند یسری عمله بشینندجاشون بلخره یاد میگیرن
 • حمید IR ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  20 21
  ما که سالهاست دیگه تلویزیون میلی ایران رو نگاه نمیکنیم و اصلا اهمیتی نداره که کی هست و کی نیست .
 • IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  17 34
  این مجریان صدقه سر همین مردم وصداسیما بود که به نوایی رسیدن حالا برای جمهوری اسلامی قد علم کردن باید شاخ اینگونه افراد وامثالهم شکسته شود شما که عددی نیستید اربابتون آمریکا هم نمیتونه خون شهدا را پایمال کند شما که دیگه چرک زیر ناخن اربابتون هم نمیشین
  • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   4 11
   فعلا غلط با خودشونه آمریکا کجا بود کشتین خودتونو با آمریکا این همه مرگ بر آمریکا فرستادید چی شد ؟ حتی نمیتونید یه قوطی سرم بسازید فقط شعار اه
 • مهدی IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۴
  19 24
  یکباره کل مردم را حذف کنید.
 • IR ۰۰:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  24 5
  امام روزی گفت میزان رای ملت است اما جمهوری اسلامی به مسیری می رود که دیگر رای ملت مهم نیست. صدا وسیما هم به همین نحو عمل می کند بودجه کلان می گیرد و خرج می کند حالا اگر مخاطب داشت که خوب اگر نداشت اهمیتی ندارد. ولی جمهوری اسلامی در بلند مدت با نادیده گرفتن مردم دوام نمی آورد و بدین ترتیب بودجه های کلان هم روزی تمام می شود و کارمندان صدا وسیما بیکار خواهند شد.
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  8 17
  به علاوه این اسامی میشه به رضا رشید پور، محمدرضا گلزار که و ده ها نفر دیگه اشاره کرد رسانه میلی دیگه داره وارد دوران افولی که حقش هم هست وارد میشه وقتی 1 شبکه ماهواره ای اینهمه میتونه رو مردم تاثیر داشته باشه ولی صداوسیما ایران با اینهمه شبکه نزدیک به 60 تا تلویزیونی و 20 رادیویی تکلیف مشخصه فقط حیف اون هزاران میلیاردی که تو حلقوم... ریخته میشه
 • نیلوفر IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  21 27
  بشدت مخالف حضور مجریان وطن فروش هستیم امثال مهران مدیری و ...برای مردم ایران دیگه تموم شدن
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  11 16
  پور بخش عزیز و مهربان و شجاع را حذف کردید واقعا ...
 • IR ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  23 19
  میثاقی مجریه خیلی خوبیه.الکی عقده های سیاسیتون رو قاطی همه چیز نکنید
 • IR ۰۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  16 12
  سلام.کاش صدا وسیما میفهمید کسان دیگری هم هستن که در عرصه مجری گری خبره اند،نه فقط مدیری و...،. اینها مگر چی یاد مردم دادن غیر از فساد وبی بندباری؟کاش همه مجریها مثل حامد سلطانی بودن!!
 • پنجعلی IR ۰۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  13 0
  المیرا شریفی رو نگو بعضی از دوستان از قطار پیاده شدن
 • IR ۰۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  15 13
  حامد سلطانی عشقه عشق.... دم صدا و سیما گررررم. تجربه نشون داده هر وقت صدای غربزده ها بالا میاد یعنی کشور رو به پیشرفته
 • LT ۰۶:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  11 11
  وقتی سلیقه ای عمل می‌شود ،بهتراست که خودشون هم بنشینند وتماشا کنند واقعا بی محتوا شده و کسی حوصله نداره برنامه هارو ببینه
 • IR ۰۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  24 15
  باید از استعدادهای جدید استفاده کنن
 • زهره US ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  13 18
  فکر نکنم کسی دیگه تلویزیون ایران نگاه کنه همه برنامه هاش مزخرف وبی روح
  • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   8 1
   حالا چرا اینقدر عصبانی هستی
 • IR ۰۷:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  20 8
  در همه جای دنیا همین طور هست،، مجریان باید تابع حکومت باشند،، در ضمن المیرا شریف مقدم که ممنوع التصویر نیست من خودم دیشب اجرای ایشون را دیدم
 • IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  17 6
  به قول شاعر : این دغلکارانی که دیدی مگسانی بودند گرد شیرینی!
 • فیروزه IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  8 31
  لطفا مهران مدیری فرصت طلب و علیخانی را کنار فردوسی پور و سروش صحت نگذارید.
  • IR ۰۰:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   0 1
   فرصت طلب خودتی نه اونه
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  6 2
  چه عجب...! نرم شدید انگار!
 • IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  14 14
  دیگه مسخرشا درآوردن، تلویزیون اصلا مخاطبی ندارد، شادی و امید را از مردم گرفتند. واقعا چرا؟؟؟ اینقدر هنجارشکنی در جامعه داره اتفاق میفته آنوقت تلویزیون نگران چندتا انتقاد منطقی است که مجریان تلویزیون میگن. مگه تلویزیون برای مردم نیست پس چرا برای مخاطبان کاری نمیکند، یعنی آنها افتخار میکنند که مخاطبی ندارند و مردم شبکه اینترنشنال میبینند، واقعا برای چنین مدیرانی متاسفم
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  17 14
  ميشه يك آمار بگيريد ببينيم چند نفر تلويزيون ايران رو تماشا مي كنند؟ سالانه هزاران ميليارد تومان بودجه داره تلف ميشه. كل صدا و سيما رو تعطيل كنيد و بجاش مسكن بسازيد.
  • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
   8 4
   به کوری چشمت همه مردم بغیر از آشوبگرانی که تعدادشان به 1000 نفر هم نمیرسد درحالی که جمعیت کشور بیش از 86 میلیون است.
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  9 2
  سروش صحت که خودش رفت! هرکی خودش بارشو میبنده و میره میگن صداوسیما بیرونش کرد!مدیری هم که پول میگره میگه نشونم‌ندید! باربد وفلان و فلان...مگه زورکی میشه گفت بمون!!؟؟
 • IR ۰۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  4 8
  مجتبی پور بخش عزیز سرطان داره و به خاطر مردم کنار رفت خواهشا به هر طریقی که میتونید از این انسان بزرگ همراهی و حمایت کنید
 • لیندا IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  1 10
  شخصیت و انسانیت مجتبی پوربخش بسیار والاست ما دوست داریم مرد بزرگ
 • حسنک وزیر GB ۰۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  7 1
  مهم نیست، کسانی که صدا و سیما نگاه میکنند هر چی باشه نگاه میکنند، اونها اگه می‌خواستند بفهمند تا حالا فهمیده بودن.
 • IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  7 1
  سلطانی عالیه. و بهترین ویژگیش اینه که مغرورررر نیست. یکسری مجری ها فک میکنن، از یه دنیای دیگه اومدن😏
 • ن.م IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  1 1
  تا جایی که مشخصه، دلیل اصلی آقای مدیری برای کناره‌گیری از صدا و سیما به‌خاطر بی‌مهری‌های مردم هست؛ مردمی که سال‌ها با برنامه‌های طنز ایشون خندیدن و آقای مدیری، حرفِ دلِ مردم و دردِ جامعه رو در قالب طنزهاشون به روشنی بیان کردند؛ ولی در نهایت با تحریکات عده‌ای مجهول‌الاحوال! مورد انتقاد بی‌رحمانه قرار گرفتند و رنجیده‌خاطر شدند. این رسم درستی نیست که ما ایرانی‌ها با تمدنی ۲۵۰۰ ساله در پیش گرفتیم؛ بدون هیچ تفکری با هر جریانی همسو میشیم و فقط می‌خواهیم خودمون رو همرنگ جماعت کنیم. "تفکر" چیزیه که به قول آقای بهرام رادان این روزها بسیار کمرنگ و غریب شده
 • ناشناس IR ۰۸:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  9 3
  اتفاقا آقای رجبی را میبینیم ، دل آدم باز میشه تو این اوضاع، ولی اون مجری‌های عصا قورت داده آدم را یاد دعوا بدبختی ... میاندازه ، از نظر ما امثال مهران رجبی خوب هستند ، جوش صدا سما را نزنید کار بلد های خودش را پیدا میکند ،امدوارم دیگه از این آفتاب پرستها نیاورد ،نمک حرومها
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  8 1
  از این آشغالها که توی جامعه پره ... انسانم آرزوست
 • Peyman IR ۱۹:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  5 7
  بهترین و محبوب ترین مجری ایران آقای علیخانی هستن و احتمالا با عصرجدید ۴ در سال های بعد بر می گردن فعلا به کارهاشون میرسن ان شاءالله به زمین گرم بخورن حسوداشون
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  8 0
  چرا این قدر چرت وپرت می نئیسید خانم شریفی مقدم ممنوعالکار نبودند ایشون فقط یک مدت مرخصی گرفتند برای امتحانهای دکتراشون.
 • IR ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  3 2
  از کی پول میگیری؟ نمک میخوری نمکدون میشکنی؟ دین ندارید آزاده بشید لگد نزید ب کسی که نونشو خوردید
 • یه کم منطقی IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  3 1
  سلبریتیای گرامی(!) میان دون مملکتو میخورن بعد میرن برا غربیا تخم میکنن بازم توقع دارن پروژه بگیرن عجبا