۱ نفر
۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
غیبت حسن یزدانی در جام جهانی کشتی

ایسنا نوشت: تیم ملی کشتی آزاد ایران با ترکیب نفرات زیر ۲۳ سال خود عازم رقابت‌های جام جهانی آمریکا می شود.

تیم ملی کشتی آزاد ایران برای انجام مراحل مربوط به دریافت ویزا، به احتمال فراوان هفته جاری راهی سفارت آمریکا در دوبی می‌شود.

بر خلاف انتظار قرار است تیم ملی کشتی آزاد با ترکیب نفرات زیر ۲۳ سال خود در جام جهانی آمریکا که به صورت تیم به تیم برگزار می‌شود، به میدان برود و نفراتی مثل حسن یزدانی و امیرحسین زارع عازم آمریکا نمی‌شوند.

با توجه به دیسکالیفه شدن سجاد غلامی در وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت‌های امیدهای جهان، این کشتی گیر به آمریکا اعزام نمی‌شود و به احتمال زیاد کامران قاسمپور یا علی سوادکوهی جایگزین وی می‌شوند. در صورتکیه قاسمپور در این وزن عازم آمریکا شود، رویارویی وی با دیوید تیلور رقیب جدی حسن یزدانی، یکی از مبارزاتی است که بسیاری از طرفداران کشتی ایران و حتی جهان در انتظار آن خواهند بود.

همچنین در وزن ۶۱ کیلوگرم با توجه به عملکرد ضعیف آرمان حبیب‌زاده در رقابت‌های امیدهای جهان، احتمال حضور رضا اطری در این وزن زیاد است و همچنین حضور محمد نخودی نیز در وزن ۷۹ کیلوگرم با توجه به اینکه نتوانست در رقابت‌های امیدهای جهان کشتی بگیرد در تیم اعزامی زیاد است.

حضور نفراتی مثل امیرمحمد یزدانی، برادران فیروزپور، امیرعلی آذرپیرا و امیررضا معصومی که در رقابت‌های امیدهای جهان برای ایران به میدان رفتند، در جام جهانی آمریکا قطعی است. همچنین احتمال حضور مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز وجود دارد.

از آنجا که رقابتهای جام جهانی در اولویت فدراسیون نیست، کادر فنی تیم ملی به دنبال این است با میدان دادن به جوانان، در جهت پشتوانه‌سازی برای کشتی ایران در میادین مهم گام بردارد.

رقابت‌های جام جهانی کشتی آزاد روزهای ۱۹ و ۲۰ آذر سال جاری به میزبانی آمریکا برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1691547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =