اهواز میزبان مسابقات شطرنج قهرمانی پیشکسوتان کشور شد

ایرنا نوشت: سرپرست هیات شطرنج خوزستان گفت: میزبانی رقابت‌های سریع، برق آسا و فکری شطرنج ریتد کشوری در رده سنی پیشکسوتان با تایید فدراسیون به اهواز داده شد.

مسلم شیرزاد بیان کرد: با توجه به درخواست هیات شطرنج استان در خصوص برگزاری مسابقات ریتد پیشکسوتان در خوزستان، این رقابت ها از روز ۲ تا ۶ آذر به میزبانی خانه شطرنج اهواز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ۷۰ تا ۸۰ نفر در این مسابقات شرکت کنند گفت:کلیه قوانین و مقررات فیده حاکم بر این مسابقات بوده و بازیکنان در سه بخش سریع، برق آسا و فکری با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

سرپرست هیات شطرنج خوزستان ایجاد رقابت سالم در بین بازیکنان و تشویق آنها به سمت فضاهای ورزشی را از عمده اهداف این مسابقات دانست و افزود: ایجاد فرصت اخذ ریتینگ استاندارد برای عموم بازیکنان فاقد ریتینگ و افزایش ریتینگ بازیکنان دارای ریتینگ از دیگر اهداف برگزاری این رقابت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات در هفت دور به روش سوییسی در بخش آقایان و بانوان برگزار می شود ادامه داد: در پایان مسابقات به نفرات برتر، لوح و جوایزی اهدا می شود.

شیرزاد گفت: این رقابت ها در ۲ رده سنی برگزار می شود و شرکت کنندگان حاضر در این رقابت ها در رده های سنی بالای ۵۰ سال و بالای ۶۵ سال با یکدیگر به رقابت می پردازند.

نفرات برتر این دوره از رقابت ها در قالب تیم ملی به تورنمنت بین المللی اعزام می شوند.

هم اکنون بیش از ۱۵۱ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب یک هزار و ۲۰۰ باشگاه ورزشی در خوزستان فعالیت می کنند.

48

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1691947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =