هشدار مدیر حوزه‌های علمیه کشور به عمامه پران ها

حوزه نیوز نوشت: آیت الله اعرافی، عمامه را کفن روحانیت دانست و تصریح کرد: بدخواهان نظام بدانند روحانیت تا آخرین نفس پای آرمان‌های اسلام و انقلاب می‌ماند...روحانیت هرگز عقب نشینی نخواهد کرد

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در نشستی با خواهران و برادران مبلغ لرستانی که در دانشگاه فرهنگیان خرم آباد برگزار شد، با اشاره به اینکه مردم استان لرستان مردمی مومن، ولایی و انقلابی هستند، اظهار داشت: مردم و روحانیت استان دوشادوش یکدیگر در دفاع از اهداف اسلام و انقلاب خوش درخشیده و رسالت خود را در برهه‌های تاریخ به خوبی انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه ملت غیور و شجاع ایران اسلامی تا پای جان وفادار به آرمان‌های اسلام و انقلاب خواهند بود، گفت: مردم ولایی و انقلابی ایران اسلامی تا پای جان وفادار به آرمان‌های اسلام، شهدا، رهبری و نظام هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه بدخواهان نظام بدانند روحانیت تا آخرین نفس پای آرمان‌های اسلام و انقلاب می‌ماند، گفت: بدخواهان اسلام و نظام که به عمامه روحانیت تعرض کرده‌اند بدانند که عمامه روحانیت کفن آنها خواهد بود.

آیت الله اعرافی اظهار کرد: معاندان و بدخواهان اسلام و انقلاب اگر مغرضانی را به تعرض به مقدسات دینی و نماد روحانیت وادار می‌کنند، بدانند که روحانیت برای اسلام و برای فداکاری و غیرت می‌ایستد و شجاعانه همانند آرمان‌ها و حضرت علی اکبر(ع) در راه جانفشانی برای اسلام و انقلاب جان خواهد داد.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه روحانیت با تواضع و ایثار در مقابل ظلم و جور می‌ایستد و مبارزه می‌کند، خاطر نشان کرد: تعرض معاندان نظام، بر شکوه و عظمت لباس روحانیت و خدمات آن‌ها می‌افزاید.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه هزاران آرمان در میان حجره‌های ما ایستاده و در برابر ظلم زمانه می‌ایستند، گفت: روحانیت هرگز عقب نشینی نخواهد کرد و همواره از استقلال و هویت اسلام و نظام دفاع خواهد کرد.

آیت الله اعرافی با تأکید بر اینکه حوزه‌های علمیه مکانی برای دانش، علم، اخلاق، تقوا، جهاد، فداکاری و ایثارگری هستند، مطرح کرد: بدون تکیه بر میراث اجتهاد، هیچ فعالیتی پا نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: همین روحانیونی که افراد نادر و اندکی به عمامه آنها تعرض می‌کنند، استوانه‌های عظمت ایران بوده و هستند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب بدانند هرگز نخواهند توانست ایران را تجزیه و ساقط کنند، اظهار داشت: دشمنان اسلام و انقلاب در دفاع مقدس با بکارگیری همه نیروهای خود نتوانستند کشور را تجزیه و ساقط کنند.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: امام(ره)، رهبری، بسیج و عظمت خون شهدای ما اجازه تعرض دشمن به خاک ایران را نخواهند داد و دشمنان این آرزو را به گور خواهند برد.

وی با اشاره به اینکه تاریخ مشعشع فقاهت و نورانی اسلام و انقلاب روز به روز درخشان‌تر خواهد شد، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه ری، قم و بغداد سه ضلع یک مثلث نورانی بوده‌اند و رجال فقهی، کلامی و تفسیری بسیاری در این حوزه‌ها پرورش یافته‌اند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه امروز رسالت حوزویان، بسیار سنگین است، گفت: باید حوزه‌ها را با تمام توان تقویت کنیم تا پاسخگوی سؤالات و شبهات افراد جامعه باشند.

آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه کادر سازی درست و تولید فکر باید در حوزه‌های علمیه رقم بخورد، بیان کرد: لازم است تا میراث گذشته علما و فقها در حوزه‌ها حفظ شود و در راستای تربیت عالمانی به روز، قدم برداریم.

عضو فقهای شورای نگهبان بر همگرایی و انسجام تبلیغی خواهران و برادران مبلغ تأکید کرد و اظهار کرد: مبلغان برای گسترش و اشاعه تمدن نوین اسلامی در جامعه تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در پایان به مردم لرستان قول داد که سلام مردم ولایی این دیار را به مقام معظم رهبری برساند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1694032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =