۲ نفر
۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
فرجام تلخ «سلف» جنجالی دانشگاه شریف

شریف تودی نوشت: بعد از سه هفته هم‌چنان دانشگاه ترجیح می‌دهد درهای سلف بسته باشد تا درگیر یک مسئله از نظر خودش سخت نشود.

سه هفته از ماجرای سلف می‌گذرد؛ ماجرایی که طبق شنیده‌ها، خسارتی حدوداً ۴۰ میلیون تومانی را به سالن سلف البرز دانشگاه وارد کرد و از روز بعدش بساط ارائه غذا را در ظرف‌های یک‌بارمصرف به دانشجوها راه انداخت تا سفره‌های بدون تفکیک جنسیتی روی پیاده‌روهای اطراف سلف پهن شود و دانشجوها کنار هم ناهارشان را بخورند و تا مدتی صورت‌مسئله حذف تفکیک جنسیتی از سالن‌های غذاخوری دانشگاه حذف شود.

آن‌طور که روزنامه بعد از آن اتفاق گفت، شیشه‌های شکسته‌شده در ورودی غربی سلف، همان شب حادثه جایگزین شد، اما بعد از آن دیگر خبری از تعمیر و بازسازی سلف نبوده (حداقل از بیرون این‌طور به نظر رسیده) و بعد از سه هفته هم‌چنان دانشگاه ترجیح می‌دهد درهای سلف بسته باشد تا درگیر یک مسئله از نظر خودش سخت نشود.

البته دانشگاه در همین بازه زمانی، نصب دستگاه‌های کنترل نسبتاً پیشرفته ورود و خروج را که حتی به دوربین‌های کنترل چهره هم مجهزند، با سرعت تمام پیش برده تا نشان دهد قصدی برای تعمیر سریع خسارت‌های جزئی واردآمده به سلف ندارد، وگرنه که نه هزینه آن‌چنانی دارد و نه زمان زیادی باید برایش صرف شود. کنار همه این‌ها، اضافه کنید هزینه مادی و محیط‌زیستی ظروف یک‌بارمصرفی که هر روز دانشگاه متحمل می‌شود تا درگیر حل مسئله پیش رویش نشود.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1694556

برچسب‌ها