قلم‌های نفرت‌پراکن، مردم را دین‌گریز می‌کنند / انتقاد از توهین روزنامه «همشهری» به دانشجویان معترض

پایگا ه اطلاع رسانی «چند ثانیه»نوشت: همان جریانی که زیر شعله برخورد انتظامی با حجاب را زیاد کرد، امروز درحال ریختن بنزین روی آتش مقولاتی هستند که شرع هم با آنها مخالفتی ندارد. چشم‌انداز اتخاذ این روند، آغاز رویدادهایی خواهد بود که نتایجش کم از افزایش گریز از دین ندارد.

روزنامه همشهری امروز در یادداشتی به قلم "مهدی محمدصادقی" برای تبیین موضوع آزادی برای زنان مثالی آورده که شاید کمی عجیب باشد: امروز در دانشگاه‌ها برای سرویس بهداشتی مختلط پایکوبی کنند و فردا برای نقض حریم‌خصوصی‌شان، اشک بریزند.

اگر امروز دانشجویی برای مختلط شدن سالن غذاخوری دانشگاه اعتراضی می‌کند، برای دوستان همشهری نشین یا روزنامه دولتی ایران خیلی عجیب باشد و رگ غیرت‌شان به جوش بیاید و با مثال‌های توالت و استخر مختلط به سراغش بروند. اما فارغ از هزاران کافه و رستوران مختلط در سطح شهر که با مجوز جشن تولد هم در آن برگزار می‌کنند، گریزی به عقب بزنیم و مواضع همین دوستان پارک‌وی نشین پیرامون رفتار گشت ارشاد و هزینه‌های فزاینده آن را بیاد بیاوریم!

همه رسانه‌های جریان ارزشی حامی آن بودند؛ اما احدی از آنها در مورد تبعات رفتار گشت ارشاد و نتایجی که به بار آورد حرفی نمی‌زند. برخورد انتظامی با مقوله فرهنگی حجاب، باعث شد نوار بی حجابی روی دور تند پلی شود و فوقع ما وقع: آیا امروز می‌توان کف خیابان به فرد بی‌حجاب تذکر بدهد؟!

همه اهل نظر معتقدند یکی از عوامل بروز شرایط فعلی صحنه گردانی همین جریانی است که بدون شناخت از جریان روبه ظهور برای آن نسخه پیچی کردند.

همان جریانی که زیر شعله برخورد انتظامی با حجاب را زیاد کرد، امروز درحال ریختن بنزین روی آتش مقولاتی هستند که شرع هم با آنها مخالفتی ندارد. چشم‌انداز اتخاذ این روند، آغاز رویدادهایی خواهد بود که نتایجش کم از افزایش گریز از دین ندارد.

ای کاش عقلایی در رسانه در قالب مجمعی مستقل پیدا شوند و رویاروی قلم‌های نفرت پراکن قلم بزنند تا از تکرار پروژه‌هایی که دشمن هم برای آن کف می‌زند جلوگیری کنند؛ پروژه‌هایی که در قالب حمایت از شرع انجام می‌شود و غایت آن دوری از دین است.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1694644

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =