۱ نفر
۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۴
تقلب صدای منوچهر نیازی را درآورد

منوچهر نیازی ،استاد نقاش ۸۵ ساله با اعتراض به ارائه آثار تقلبی با امضای او در بازار هنر، اعلام کرد که طرح شکایت رسمی در مراجع ذیصلاح برای مجازات متقلبین آثار هنری را ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی گالری مژده، منوچهر نیازی در این باره توضیح داد: «بیش از هفت دهه است به عشق مردم نقاشی می‌کنم، بن مایه آثارم احساس و عشقی است که از مردم می‌گیرم و علاقمندان به هنر می دانند آثارم همه این سال‌ها در اقصی نقاط دنیا با اقبال و استقبال روبرو شده است. در سال‌های اخیر هم در حراج ها با افزایش قیمت روبرو شده و خوشبختانه روند رو به رشدی دارد، اما متأسفانه اخیرا متوجه شدم عده ای جاعل و متقلب در حال تولید آثار تقلبی از من هستند و علاوه بر جعل امضای من، سرتیفیکت جعلی هم درست کرده‌اند.»

این استاد نقاش تصریح می‌کند: «از این اتفاق باورنکردنی بسیار ناراحت و دل شکسته ام نه فقط برای خود و هنرم بلکه برای مردم عزیز، خریداران، مجموعه داران و گالری دارهایی که ندانسته برای اثر جعلی و تقلبی پول پرداخت می‌کنند.»

منوچهر نیازی اعلام کرد: «هرکس خواهان خرید آثار منوچهر نیازی است به گالری مژده مراجعه کند؛ گالری مژده سرتیفیکیت حرفه ای و کدگذاری شده طراحی و صادر خواهد کرد و من هم در این گالری حاضر خواهم بود تا آثار اصل و اصیل به دست مردم برسد. گالری مژده در سال ۱۳۹۳ با انتشار کتاب خیزش خیال، دور تازه فعالیت های منوچهر نیازی در ایران را پی ریزی کرده بود.»

نیازی اضافه کرد: «بی شک از مراجع ذیصلاح پیگیری قانونی خواهم کرد و از متقلبین شکایت رسمی می‌کنم.»

این هنرمند پیشکسوت که دوست و هم آتلیه سهراب سپهری بود اعلام کرد: «متاسفانه شنیده ام از چندین هنرمند پیشکسوت دیگر هم کارهای تقلبی بسیاری در بازار هنر ارائه می شود، این زنگ خطر جدی است که می تواند حتی آبروی هنر ایران در سطح بین الملل را به مخاطره اندازد. واضح است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همه مراجع ذیصلاح باید برای این مهم چاره اندیشی کنند. باید قوانین تنبیهی سختی برای متقلبین در نظر گرفته شود تا این کار که دزدی آشکار است و به کیان هنر ایران آسیب می زند متوقف شود.»

منوچهر نیازی در پایان گفت: «این اعتراض برای دفاع از مردم عزیز و دوستداران گرانقدر هنر است، همه عزیزانی که برای سرمایه گذاری و یا برای دل شان اثر هنری می خرند و نباید به جهت دزدی جاعلان و متقلبین ضرر کنند و پول شان پای اثر جعلی برود.»

کد خبر 1695288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =