عکس | این دایناسور را یک تمساح خورده بود!

تمساح شکارچی قدرتمندی است که هر جنبده‌ای ممکن است سر از شکمش دربیاورد اما چیزی که دانشمندان در شکم تمساح باستانی در استرالیا پیدا کردند، باورکردنی نیست!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دیرینه‌شناسان استرالیایی سال ۲۰۱۰ بقایای فسیل تمساحی باستانی را پیدا کرده‌اند که در آخرین وعده غذایی‌اش یک دایناسور کوچک را بلعیده بود.

بیشتر بخوانید:

مت وایت از موزه عصر دایناسورهای استرالیا با شگفت‌انگیز و بی‌نظیر خواندن این کشف گفته است: «این برای نخستین بار است که فسیل تمساحی باستانی با بقایای یک دایناسور در معده‌اش پیدا شده است.»

عکس | شکار عجیبی که شکم تمساح قاتل پیدا شد

دایناسوری که خوراک این تمساح آب شیرین شده از گونه اورنیتوپودها یا پرنده‌پایان بوده که جثه کوچکی داشته و گیاه‌خوار بوده‌اند.

دانشمندان نام این گونه تمساح باستانی را «Confractosuchus sauroktonos» به معنای قاتل دایناسور خردشده نامیده‌اند. البته این تمساح بی‌نوا اندکی پس از صرف غذا به دلیلی نامشخص حیاتش به پایان رسیده تا فسیلش به امروز برسد.

عکس | شکار عجیبی که شکم تمساح قاتل پیدا شد

به باور مت وایت بقایای این فسیل سرنخ‌های جدیدی درباره میلیون‌ها سال پیش استرالیا، زمانی که دایناسورها، کروکودیل‌ها، پستانداران و پرندگان با هم روی زمین پرسه می‌زدند، ارائه می‌دهند.

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1696416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =