اختلاف مجلس و دولت بر سر برنامه هفتم / نماینده سیرجان: خوب است برنامه 20ساله نخواستیم!/ نمی توانند برنامه را بدهند

شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان و نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با انتقاد از عدم ارائه لایحه برنامه هفتم به مجلس از سوی دولت گفت: اگر سال گذشته دولت می‌گفت که برنامه هفتم را نمی‌توانم به مجلس ارائه بدهم، می‌پذیرفتیم؛ اما در حال حاضر بیش از یک سال و سه ماه از عمر دولت می‌گذرد و این صحبت‌ها پذیرفته‌شده نیست.

او ادامه داد: آقای میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه بارها اعلام کردند که هم لایحه برنامه هفتم و هم لایحه بودجه را به موقع مجلس ارائه خواهیم داد. کشور نیاز به برنامه پنج‌ساله دارد. خوب است که ما برنامه ۲۰ساله از دولت نخواستیم. باتوجه به بدنه کارشناسی که در سازمان برنامه وجود دارد دولت هرچه سریع‌تر لایحه برنامه هفتم را به مجلس ارائه دهند و مجلس با کار کارشناسی و تعامل خوب با دولت بتواند مشکلات مردم را حل کند.

محمدمهدی مفتح، نماینده تویسرکان و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» با اشاره به مباحث مطرح‌شده در مجلس پیرامون بررسی لایجه برنامه هفتم گفت: چند بحث متفاوت مطرح است یک بحث اینکه برنامه هفتم را ابتدا بررسی کنیم و بودجه را برای سال بعد بگذاریم یا بدون توجه به برنامه هفتم و با توجه به برنامه ششم توسعه بودجه را بنویسیم و سال بعد برنامه هفتم را بررسی کنیم. اما نمی‌دانم دولت کدام راه را انتخاب می‌کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به اینکه آیا دولت بودجه را به‌صورت دو مرحله‌ای به مجلس تقدیم می‌کند، اظهار کرد: دو مرحله‌ای شدن بودجه هنوز به تایید شورای نگهبان نرسیده و از تصمیم شورای نگهبان بی‌اطلاع هستم. اما نماینده دولت در تمام جلسات موافق دو مرحله‌ای شدن بررسی بودجه بود. بنابراین امیدواریم که دولت بودجه را به‌صورت دو مرحله‌ای به مجلس تقدیم کند.

23302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1696668

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =