کارخانه نوآوری البرز بستری مناسب برای توسعه نخبگانی

استان البرز، در رتبه نخبگانی از استان‌های شاخص کشور است و کارخانه نوآوری می‌تواند بستر مناسبی برای توسعه نخبگانی در این استان باشد.

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ دکتر محمد نبیونی، رئیس بنیاد نخبگان استان البرز در بازدید روسای بنیادهای نخبگان استان‌های کشور از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز گفت: موقعیت جغرافیایی این کارخانه در مجاورت استانهای مازندران، گیلان و البرز و مجاورت آن با پایتخت، ظرفیت مناسبی برای استفاده گروه‌های نخبگانی استانهای مختلف از این مجموعه را فراهم کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های نخبگانی استان البرز گفت: این استان از استان‌های شاخص کشور در تعداد نخبگان است و این بنیاد بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح‌های مختلف که با نام شهدای گرانقدر مزین شده‌اند از جامعه نخبگانی دانشجویی، دانش‌آموخته و اعضای هیئت علمی و حوزه‌های مختلف ادبی، هنری، حوزوی و قرآنی حمایت میکند.

وی افزود: مستعدان برتر دانشجو یا دانش‌آموخته بر اساس فعالیت‌های نخبگانی خود اعم از سوابق آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی می‌توانند به تناسب وضعیت فعلی و علاقه خود از تسهیلات و حمایت‌های مختلف بنیاد ملی نخبگان که با هدف تسهیل در توانمندسازی مستعدان و بروز اثرگذاری ایشان در جامعه و سطح کشور تدوین شده است، بهره‌مند شوند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان استان البرز افزود: محورهای همکاری میان بنیاد نخبگان استان و کارخانه نوآوری در تفاهم‌نامه همکاری به امضای طرفین رسیده است و خدمات متقابل میان این دو مجموعه علمی، می‌تواند زمینه‌سازی توسعه نخبگانی، نه فقط در سطح استان البرز، بلکه در سطح ملی باشد.

لازم به ذکر است که در این بازدید، روسای بنیاد نخبگان استان‌های قزوین، زنجان، فارس، سمنان، لرستان، ایلام از نزدیک با اهداف، چشم انداز و ظرفیت های کارخانه نوآوری البرز آشنا شدند.

۴۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1697250

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =