آیت الله نوری همدانی: باید کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد

آیت الله العظمی نوری همدانی گفتند: نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

به گزارش خبرآنلاین از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله نوری همدانی، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان به سابقه منطقه کاشان در گرایش به تشیع و پرورش عالمان برجسته‌ای همچون فیض کاشانی، ملا احمد و ملا محمد نراقی اشاره و خاطرنشان کردند: منطقه کاشان از دیرباز کانون مردمانی متدین و جویای علم بوده است از این رو دارای سابقه ای برجسته در علم و فرهنگ می باشد.

ایشان در ادامه برگزاری مجالس با شکوه دوستداران اهل بیت (علیهم السلام) را نشانه محبت و ارادت مردمان آن منطقه توصیف کرده و افزودند: برگزاری این مجالس نشانه اخلاص، علاقه و محبت مردم آن مناطق به معارف اسلامی و فرهنگ اصیل اهل بیت (علیهم السلام) می باشد.

ایشان در ادامه به حضور مردم متدین کاشان در صحنه های گوناگون انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کردند: امروز اولین کار شما خدمت به مردم است. امروز یکی از مهم ترین وظایف روحانیون ارتباط مستقیم با مردم است، باید در کنار مردم بود و به صحبت های آنها با تواضع گوش داد. مردم باید شما را در کنار خود و غمخوار خود ببیند.

آیت الله نوری همدانی با مهم خواندن جایگاه تبلیغ و انجام امور فرهنگی از سوی روحانیت و مبلغان دینی گفتند: باید در کنار تبلیغ و کارهای فرهنگی به درد دلهای مردم و مشکلات آنها گوش کرد. حضور شما در کنار مردم و حل مشکلات آنها سبب دلگرمی آنها می شود. نباید بین شما و مردم هیچ حجابی باشد، مردم همیشه به علماء و روحانیون به عنوان تکیه گاه و پناهگاه خود نگاه می کنند از این رو باید با تواضع و مهربانی با مردم ارتباط برقرار کنید و سعی کنید مشکلات آنها را برطرف کنید.

ایشان آگاهی نسبت به مسائل روز و شناخت حوادث زمان را بسیار مهم دانسته و اظهار داشتند: متاسفانه ما در زمانی به سر می بریم که استکبار جهانی با فتنه انگیزی و ایجاد اختلاف بین ملت های محروم و مسلمانان به استثمار و چپاول مستضعفان می پردازد و تنها راه مقابله با این نقشه های شوم بیداری و آگاهی ملت ها می باشد. امروز باید مردم را بیدار و از نقشه های دشمنان آگاه کنیم امروز باید خدمات انقلاب را برای مردم بیان نموده و با اتحاد و همبستگی در مقابل دشمنان بایستیم.

ایشان در ادامه بیان خدمات صورت گرفته از سوی نظام جمهوری اسلامی را یکی از وظایف دلسوزان نظام دانسته و گفتند: این انقلاب برای ریشه کنی فقر و از بین بردن جهل و نادانی و آگاه کردن مردم و ایجاد رفاه و عدالت در جامعه بر پا شده است. اینها آرمان های امام راحل است و ایشان فرمودند: حفظ نظام از تمام واجبات واجب تر است. ایشان همیشه به مردم عنایت و توجه ویژه ای داشتند و به مشکلات آنان رسیدگی می کردند چرا که سپر در مقابل دشمنان همین مردم هستند و همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب بوده و هستند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1697333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =