عکس | این مار اعضای بدن شکارش را زنده‌زنده می‌بلعد!

در سال ۲۰۱۶، هرپتولوژیست هایی که روی مارها در تایلند مطالعه می کردند، شاهد چیزی بودند که قبلاً هرگز ندیده بودند. آنها با ماری برخورد کردند که یک وزغ سمی بزرگ را کشته بود و از اتفاق بعدی شوکه شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این مار که یک کوکری با نوارهای کوچک (Oligodon fasciolatus) است، از مجموعه‌ای از دندان‌های بزرگ و خمیده در پشت آرواره‌های خود برای ایجاد برشی در سمت چپ شکم وزغ استفاده کرد. سر مار هنگام ایجاد برش از این طرف به طرف دیگر چرخید و سپس به آرامی به طور کامل در بدن وزغ فرو رفت و کبد، قلب، ریه و معده دوزیست را بیرون کشید. بر اساس تحقیقات جدیدی که این ماه در مجله Herpetozoa منتشر شد، مار سپس اعضای وزغ را یکی یکی می خورد.

بیشتر بخوانید:

عکس | این موجود بانمک قدرت‌های فراطبیعی دارد؟

عکس | گول چشم‌های مهربانش را نخورید، ممکن است جانتان را بگیرد!

جورج دوورسکی برای Gizmodo گزارش می دهد که اکثر مارها طعمه خود را به طور کامل می بلعند و هیچ مار دیگری مانند مار کوکری تغذیه نمی کند. Henrik Bringsøe، هرپتولوژیست آماتور از دانمارک و اولین نویسنده مطالعه جدید، در بیانیه ای می نویسد، گاهی اوقات، به خصوص وزغ های بدشانس زمانی که این مارها آنها را تخلیه می کنند، هنوز زنده هستند.

عکس | این مار اعضای بدن شکارش را زنده‌زنده می‌بلعد!

مارهای کوکری معمولاً کمتر از سه فوت طول دارند و به خاطر یک قمه انحنادار متمایز که در تاریخ توسط سربازان گورکایی نپالی زبان از نپال و بخش‌هایی از هند استفاده می‌شد، اینگونه نامگذاری شده‌اند. تیغه‌های کوکری به‌خاطر توانایی‌شان در ایجاد برش‌های عمیق به‌عنوان ابزار یا سلاح شناخته می‌شوند و تحقیقات جدید نشان می‌دهد مارهایی که نام تیغه را یدک می‌کشند از دندان‌های تیز و منحنی خود برای تأثیرات مشابهی استفاده می‌کنند.

مارهای کوکری علاوه بر دندان‌های عجیب، غده‌هایی دارند که مواد ضد انعقاد ترشح می‌کنند و وزغ بریده شده را تشویق می‌کنند تا در طول فرآیند تغذیه تقریباً جراحی مار که می‌تواند ساعت‌ها طول بکشد، خونریزی آزادانه داشته باشد، «بسته به اندام‌هایی که مار ابتدا بیرون می‌کشد. ”

محققان حدس می زنند که آداب و رسوم روی میز مار کوکری ممکن است راهی برای جلوگیری از ترشحات سمی وزغ هایی باشد که شکار می کنند. در هر سه مشاهده رفتار وحشتناک تغذیه مار، وزغ معمولی آسیایی (Duttaphrynus melanostictus) که سم شیری قوی را از غدد پشت و گردن خود بیرون می ریزد، قربانی شد.

محققان اطمینان می‌دهند که مارهای کوکری هیچ خطر واقعی برای انسان ندارند، اما توصیه می‌کنند که نزدیک آنها نشوید: «آنها می‌توانند زخم‌های بزرگی ایجاد کنند که ساعت‌ها خونریزی می‌کند، زیرا این مارها ماده ضد انعقاد به جریان خون قربانی تزریق می‌کنند.» دندان‌های آن‌ها برای ایجاد پارگی به جای سوراخ طراحی شده‌اند، بنابراین احساس می‌کنید انگشت شما از هم جدا شده است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1697750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =