عکس | تبعات باخت سنگین به انگلیس؛ صدر آسیا از دست رفت

با شکست سنگین شاگردان کی روش مقابل انگلیسف تیم ملی فوتبال کشورمان سقوط ۶ پله ای در رنکینگ فیفا را تجربه کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با توجه به حضور ستاره های پرشمار در ترکیب سه شیرها، رسیدن تیم ساوت‌گیت به سه امتیاز این بازی دور از ذهن نبود اما شکست و دریافت ۶ گل در دیدار اول تیم ملی در جام جهانی، نتیجه ای بود که کمتر کسی انتظار آن را داشت.

این شکست، علاوه بر اینکه آمارهای منفی زیادی را در کارنامه ایران به ثبت رساند، یک چالش منفی بزرگ را نیز برای تیم ملی در پی داشت و آن، کسر ۱۹.۴۲ امتیاز از مجموع امتیازات ایران در رنکینگ جهانی فیفا است.

فدراسیون جهانی فوتبال، چند سالی است که قوانین خاصی را برای تقسیم امتیازات دیدارهای بین المللی و دوستانه برای تعیین رنکینگ کشورها در نظر گرفته، به نحوی که پیش از برگزاری هر مسابقه، می توان دریافت در صورت کسب پیروزی، تساوی یا شکست، چه تعداد امتیاز به جمع امتیازات تیم ها اضافه و یا کم خواهد شد.

جام جهانی که به عنوان بزرگترین تورنمنت فوتبالی شناخته می شود، در محاسبات فیفا دارای بالاترین ضریب ممکن است و پیروزی در این پیکارها، بیشترین امتیاز را نسبت به سایر تورنمنت های فوتبالی از جمله یورو، جام ملت های قاره های مختلف و مسابقات مقدماتی جام جهانی دارد.

با شکست تیم ملی ایران برابر انگلیس، شمار امتیازات تیم کی روش به عدد ۱۵۴۵ کاهش یافت و این به معنای سقوط آزاد تیم ملی به رتبه ۲۶ دنیا بود. درحالیکه پیش از شروع رقابت های جام جهانی تیم ملی ایران در رتبه بیستم دنیا و اول آسیا ایستاده بود، حالا با این شکست، ایران ۶ رتبه سقوط کرده و تنها ۲ پله با کره جنوبی، سومین تیم برتر آسیا، فاصله دارد که در جایگاه ۲۸ دنیا ایستاده است.

رنکینگ فیفا بعد از شکست ایران

البته این رنکینگ به صورت آنلاین و پس از برگزاری هر دیدار به روز رسانی می شود و در صورت شکست تیم هایی که بالاتر از ایران قرار دارند و یا پیروزی تیم ملی در بازی های بعدی، این رتبه بندی دستخوش تغییرات خواهد شد اما حداقل تا پایان روز دوم مسابقات جام جهانی، ایران به رتبه ۲۶ دنیا سقوط کرده است.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

کد خبر 1697929

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =