۴ اقدام جدید برای ایجاد تعادل در قیمت مرغ/ عرضه مرغ منجمد محدود می شود؟

فارس نوشت:معاون وزیر جهاد کشاورزی از برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای جمع‌آوری همه نژادهای مرغ از بازار و ایجاد تعادل در قیمت خبر داد.

پس از انتقاد تولیدکنندگان از کاهش قیمت مرغ که به گفته‌شان به ضرر آنها تمام می‌شود، معاون وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات این وزارتخانه برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا و قیمت بازار خبر داد.

حسین دماوندی‌نژاد، معاون امور دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی درباره برنامه‌های تعادل عرضه و قیمت مرغ در بازار گفت:‌ نخست اینکه عرضه مرغ منجمد به بازار محدود می‌شود، قیمت مرغ منجمد هم به کیلویی ۵۰ هزار تومان افزایش می‌یابد تا تقاضا به سمت مرغ گرم پیش رود.

مرغ و تخم مرغ در تره بار

وی ادامه داد:‌ دوم؛ جوجه‌ریزی در آبان ماه را به ۱۰۹ میلیون قطعه کاهش داده‌ایم تا تعادل در بازار ایجاد شود. سوم اینکه؛ به دنبال جمع‌آوری و گرفتن مجوز صادرات برای سایر نژادها غیر از آرین هستیم که طی دو سه روز آینده این مجوز صادر می‌شود. چهارم؛ به تولیدکنندگان و زنجیره‌های عرضه مجوز ذخیره‌سازی داده شده است.

دماوندی‌نژاد همچنین تأکید کرد که مجوز جدید واردات مرغ منجمد از سال گذشته وجود نداشته و مرغ‌هایی که به بازار عرضه می‌شود باقی‌مانده از سال گذشته است.

بیشتر بخوانید:

217 35

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1698546

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =