حاشیه‌های سفر پوتین به ارمنستان/ استقبال صدها معترض با بنر های نه به جنگ

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری روسیه چهارشنبه در سفر به ارمنستان با استقبال صدها معترض مواجه شد که مشعل روشن، بنرهایی با نوشته «نه به جنگ» و پرچم‌های ارمنستان، اوکراین و ایالات متحده به دست داشتند.

به گزارش مسکو تایمز، معترضان ارمنستانی در «میدان روسیه» و «میدان نژده» واقع در ایروان تجمع کردند و از ارمنستان خواستند از روسیه فاصله بگیرد.

همچنین به نظر می‌رسد نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان چهارشنبه در مراسم عکاسی در حاشیه نشست سازمان پیمان امنیت جمعی در ایروان سعی می‌کرد از پوتین فاصله بگیرد. به نظر می‌رسد این رفتار با آخرین سفر پوتین به ارمنستان در سال ۲۰۱۹، زمانی که پاشینیان با پوتین سلفی گرفت، فاصله زیادی داشته باشد.

پاشینیان البته دلایل دیگری برای فاصله گرفتن از پوتین دارد. نخست‌وزیر ارمنستان در گذشته از نحوه مدیریت سازمان پیمان امنیت جمعی به رهبری روسیه با افزایش جنگ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در پاییز امسال ابراز نارضایتی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پاشینیان روز چهارشنبه در نشست سازمان پیمان امنیت جمعی هم ناخشنودی خود را ابراز کرد. پاشینیان گفت: مایه تأسف است که عضویت ارمنستان در سازمان پیمان امنیت جمعی، جمهوری آذربایجان را از اقدامات تهاجمی‌اش منصرف نکرد.

پوتین فقط اذعان کرد که سازمان پیمان امنیت جمعی «مشکلاتی» دارد، اما مشخص نکرد که این مشکلات چیست.

310310

کد خبر 1698916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =