۰ نفر
۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
مهم ترین اصول رفرنس نویسی

رفرنس نویسی کارایی زیادی در مقاله نویسی و نوشتن پایان نامه دارد. برای این کار باید از افراد متخصص کمک گرفته شود.

رفرنس نویسی و رفرنس دهی کار ساده ای نیست. این کار باید به شکل استاندارد و بر طبق دستورالعملی که مراکز و مؤسسه ها اعلام می کنند انجام شود. رفرنس دهی برای افرادی که تجربه ای در تهیه و جمع آوری آنها ندارند، بسیار زمان گیر است. اما آنها که با این اصول آشنایی دارند، می توانند با دقت و کیفیت و همچنین سرعت بیشتری رفرنس ها را مرتب کنند. برای پیدا کردن چنین افرادی می توانید به وب سایت های تخصصی مانند ساهورا مراجعه کنید.

انواع ابزار رفرنس نویسی

رفرنس نویسی با ابزارهای مختلفی انجام می گیرد. zotero یکی از این ابزارها است که عملکرد بسیار دقیقی دارد. برای کار با این نرم افزار فرد باید تخصص لازم را داشته باشد، زیرا کار کردن با آن ساده نیست. کمک گرفتن از افراد حرفه ای راهکار مناسبی است. mendeley یکی دیگر از ابزارهای تخصصی است که برای مقاله ها و پایان نامه ها مورد استفاده قرار می گیرد. endnote از ابزارهای دیگری است که برای این کار استفاده می شود و به اندازه بقیه تخصصی نیست. اما برای این که بتوان نتیجه دقیق و درستی از آن گرفت لازم است که فرد پیش از این با آن کار کرده باشد.

از ابزار word هم می توان برای رفرنس نویسی استفاده کرد. این نرم افزار کارایی بسیار ساده ای دارد، اما دقت آن از بقیه کمتر است و در نهایت برای جمع آوری رفرنس ها با این ابزار هم لازم است که از افراد حرفه ای کمک گرفته شود. نرم افزارهای حرفه ای دیگری هم هستند که از آنها برای این کار استفاده می شود.

نحوه رفرنس نویسی مقاله انگلیسی

برای رفرنس نویسی از شیوه های مختلفی استفاده می شود. ونکوور، هاروارد، شیکاگو و apa از جمله روش هایی است که در مرکز ساهورا برای گردآوری رفرنس ها و مراجع کتاب ها، پایان نامه، پروپوزال ها و مقاله ها به کار برده می شوند. رفرنس در واقع اطلاعات منبعی است که برای تألیف از آن استفاده شده است و این اطلاعات می توانند به هر زبانی باشند. به طور معمول، رفرنس ها به دو شکل فارسی و انگلیسی هستند. برای این که بتوان رفرنس های انگلیسی را درج کرد با هر یک از شیوه ها می توان پیش رفت. در نهایت، رفرنس ها باید بر اساس یک شیوه چیدمان شوند و برای همه آنها باید از یک روش تبعیت شود.

مهم ترین اصول رفرنس نویسی

نحوه رفرنس نویسی

رفرنس نویسی در ورد چگونه است؟

رفرنس نویسی در نرم افزار ورد از بقیه نرم افزارها آسان تر است. البته این نرم افزار کارکرد دیگری دارد و یک نرم افزار متنی است که برای صفحه بندی از آن استفاده می شود. اما برای مرتب کردن رفرنس ها هم می توان روی آن حساب کرد. در میان ابزارهایی که این نرم افزار دارد بخشی به نامRefferences است. در بخش Manage Sources آن می توان رفرنس ها و منابع را به سادگی مدیریت کرد. در بخش Style نیز امکان انتخاب روش رفرنس دهی وجود دارد. APA، شیکاگو و هاروارد از جمله مهم ترین روش هایی هستند که می توانید بر اساس آنها رفرنس های خود را با استفاده از این نرم افزار بنویسید.

با این که کار کردن با این نرم افزار به نظر ساده می رسد، اما در نهایت لازم است برای درست انجام دادن رفرنس نویسی از افراد متخصص که قبلاً از این نرم افزار برای رفرنس ها استفاده کرده اند کمک گرفته شود. یافتن این افراد به طور شخصی دشوار است، اما می توان به راحتی در وب سایت های حرفه ای مانند ساهورا به آنها دسترسی پیدا کرد.

آیا رفرنس نویسی برای ژورنال های مختلف علمی یکسان است؟

رفرنس نویسی با روش های گوناگونی صورت می گیرد که برای ژورنال های علمی هم کاربرد دارند. با توجه به ویژگی هایی که متن دارد و تعداد رفرنس های آن می توان از یک روش خاص برای آن استفاده کرد. هر چه تعداد رفرنس ها بیشتر باشد، امکان بروز اشتباه در حین کار بالاتر می رود. زمان برای دانشجوها اهمیت بسیار زیادی دارد و نمی توانند وقت زیادی را صرف این کار کنند. گاهی اشتباهات ممکن است منجر به اتلاف وقت شوند. اگر از همان ابتدا از افراد کاربلد و با تجربه کمک گرفته شود، همه چیز در نهایت در زمان کمتر و با دقت بالاتر انجام خواهد گرفت.

ژورنال ها و مجله هایی که مقاله های علمی و تخصصی را برای چاپ می پذیرند، روش های مختلفی را برای رفرنس نویسی به دانشجوها اعلام می کنند. دانشجو موظف است بر اساس همان شیوه در نظر گرفته شده کار گردآوری رفرنس ها را انجام دهد. هر شیوه ای برای یک ژورنال مهم است و رفرنس دهی باید بر طبق آن انجام گیرد. حتی ممکن است تطابق نداشتن شیوه اعلام شده رفرنس دهی ژورنال با مقاله منجر به پذیرفته نشدن آن برای چاپ شود.

مهم ترین اصول رفرنس نویسی

رفرنس نویسی مقاله

سفارش رفرنس نویسی آنلاین فوری

رفرنس نویسی و ثبت سفارش آن به صورت آنلاین را می توان به افراد حرفه ای ساهورا واگذار کرد. اگر دانشجویان و استادان در جمع آوری رفرنس ها مشکل داشته باشند، می توانند به جای این که خودشان برای این کار زمان بگذارند، می توانند از افراد حرفه ای این وب سایت کمک بگیرند. به این ترتیب، نه تنها کار با سرعت بیشتر، بلکه با دقت و کیفیت بهتری هم انجام می گیرد. هزینه این خدمات در این وب سایت پایین است و برای پرداخت آن می توان به شکل قسطی هم اقدام کرد. پیش از ثبت سفارش امکان گرفتن مشاوره رایگان از وب سایت sahora.ir/ وجود دارد. اگر سفارش دهنده می خواهد کارش در وقت کمتری انجام گیرد، در هنگام ثبت سفارش باید به فوری بودن آن اشاره کند.

اگر رفرنس نویسی به شکل داخل متنی باشد، باید مدارک و منابع کافی در دسترس باشد که برای آن می توانید از تیم حرفه ای این وب سایت کمک بگیرید. آنلاین بودن ثبت سفارش ها موجب شده است که بتوان در همه ۲۴ ساعت شبانه روز برای آن اقدام کرد. پیش فاکتور بعد از ثبت سفارش به صورت رایگان برای سفارش دهنده ارسال می شود تا بتواند با مقایسه قیمت با وب سایت های دیگر هر چه سریع تر درباره سفارش کار خود تصمیم بگیرد.

کد خبر 1698946

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =