معاون سیاسی سپاه: ضعف‌ها و زخم‌های داخل، زمینه فعال کردن تمام ظرفیت‌های خارجی علیه کشور را ایجاد کرد

فارس نوشت : سردار جوانی گفت: در مهم‌ترین جغرافیای زمان و جهان یک انقلابی شکل گرفت و نظامی مستقر شد که این نظام با صراحت اعلام کرده که در کنار مظلومان و در مقابل ظالمان عالم خواهد ایستاد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در مهم‌ترین جغرافیای زمان و جهان یک انقلابی شکل گرفت و نظامی مستقر شد که این نظام با صراحت اعلام کرده که در کنار مظلومان و در مقابل ظالمان عالم خواهد ایستاد.

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در یادواره ملی شهید شاخص بسیج رسانه، شهید سید محمدحسین نواب در اصفهان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و هفته بسیج اظهار کرد: وقتی امام در پیام‌شان در سال ۶۷ از بسیج به عنوان مدرسه عشق یاد کردند و گفتند من به خلوص بسیجیان غبطه می‌خورم و از خداوند می‌خواهم که مرا با بسیجیان محشور کند، نشان‌دهنده مقام بسیجیان است.

وی افزود: شهید والامقامی که امروز به عنوان شهید شاخص رسانه شناخته شده، مصداق این سخن مولای متقیان است که می‌فرمایند «کونا للظالم خصما و للمظلوم عونا» برای ظالم خشمگین و برای مظلوم یار و مددکار باشید.

دشمنان تصور می‌کنند در قالب یک نوع اقدام و طراحی می‌توانند با کشور مقابله کنند

وی افزود: دشمنان هر از چندی با یک برآورد و نشانه‌هایی تصور می‌کنند در قالب یک نوع اقدام و طراحی می‌توانند با کشور مقابله کنند، جنگ تحمیلی یک نشانه آن بود، یا جنگ تروریست‌ها در سوریه و عراق که تمرینی بود برای نابودی ایران؛ وقتی داعش بر قسمتی از عراق مسلط شد، سخنگوی آن‌ها گفت وقت تسویه حساب ما با شما در نجف فرا می‌رسد نه در بغداد، و بعد از عراق نوبت ایران است؛ در همین راستا سرداران به نامی چون حاج قاسم سلیمانی موفق شدند با تشکیل نیروهای مردمی در مقابل بیش از ۱۰۰ کشور در سوریه ایستادگی کنند.

جوانی با اشاره به شکست دشمن در سال‌های ۸۸، ۹۶ و ۹۸ گفت: در آن سال‌ها دو فریب بزرگ اتفاق افتاد، آن‌هایی فریب خوردند که تا امروز ناکام بودند، مثل منافقین و تجزیه طلب‌های کُرد که به آمریکا گزارش دادند که در ایران زمینه‌ها برای سقوط جمهوری اسلامی موجود است، فریب دوم فریبی بود که رسانه‌ها و فضای مجازی به آن‌ها دادند و تصورشان این بود با این کارها، کار نظام تمام است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران افزود: از طرفی آمریکا و متحدانش تصور کردند با این شرایط باید با همه امکانات به میدان بیایند؛ البته خطاست اگر بگوییم این مسأله صرفاً داخلی یا خارجی است، بلکه نگاه واقع‌بینانه این است که ضعف‌ها و زخم‌های داخل، زمینه فعال کردن تمام ظرفیت‌ها علیه کشور را به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: درک مشترک جبهه مخالف ایران این است که وقتی در غفلت بودیم، آن قدرت نظامی که از آن واهمه داشتند در بهترین جغرافیای جهان شکل گرفت، از طرفی هم می‌گویند کشور دارد پیشرفت‌های هسته‌ای و علمی می‌کند و شکست‌هایشان در اوکراین و یمن را تقصیر ایران می‌اندازند.

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1699028

برچسب‌ها