افتخارآفرینی شش‌ قصه‌گوی قزوینی در آذربایجان‌شرقی

با برگزاری مرحله منطقه‌ای بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان آذربایجان‌شرقی شش قصه‌گوی قزوینی افتخار آفریدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ در جریان آیین اختتامیه مرحله منطقه‌ای بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان آذربایجان‌شرقی (منطقه یک کشور) شش قصه‌گوی قزوینی خوش درخشیدند.

در این آیین که با حضور سیدعلی‌اکبر موسوی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین برگزار شد، در بخش قدردانی از برگزیدگان شرکت کنندگان استان قزوین به شرح زیر معرفی و تقدیر شدند:

در بخش ملی (نوجوان) سارینا حاجی برای قصه «چترباد» عضو مرکز فرهنگی و هنری شماره یک قزوین با مربی‌گری آزاده میربها برگزیده شناخته شد.

در بخش آیینی–سنتی گروه سنی نوجوان محمدطاها ذوالفقاری با قصه «رستم و سهراب» از مرکز فرهنگی و هنری مجتمع با مربی‌گری فاطمه فارسی و طناز رئوفی نژاد با قصه «رستم و تهمینه» عضو مرکز فرهنگی و هنری شماره یک قزوین با مربی‌گری آزاده میربها برگزیده شناخته شدند.

در بخش ملی (بزرگسال) رتبه اول به فرزانه گلدوزان مربی مسئول مرکز فرهنگی و هنری محمدیه برای قصه«آقای کفاش و هزارپا»اختصاص یافت و جایزه سوم به مینا عابدی مربی فرهنگی مرکز مجتمع برای قصه «پهلوان پنبه» تعلق گرفت.

در بخش پدربزرگ و مادربزرگ‌ها، معصومه رحمانی از مرکز فرهنگی و هنری شماره یک تاکستان با هدایت سارا طاهرخانی و با قصه «کلوچه‌های خدا» شایسته تقدیر شناخته شد.

مرحله منطقه‌ای بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی (منطقه‌ ۱ کشور) با حضور قصه‌گویان استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان و قزوین از اول تا سوم آذرماه در سالن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

گفتنی است شرکت کنندگان استان قزوین در این جشنواره بیشترین رتبه را کسب کردند.

46

کد خبر 1699687

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =