پیشرفت 90 درصدی عملیات اجرایی پروژه آبخیزداری در محله شیخ آباد میناب

رئیس اداره منابع و آبخیزداری میناب از پیشرفت 90 درصدی عملیات اجرایی پروژه عملیات مکانیک آبخیزداری حوزه شهری واقع در محله شیخ آباد شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین، «خسرو بهرامی نژاد»، رئیس اداره منابع و آبخیزداری میناب گفت: این پروژه با هدف مهار سیل و رسوب ناشی از بارندگی‌های شدید و جلوگیری از بروز خسارات به اماکن مسکونی و تاسیسات زیر بنایی شهری شهرستان میناب در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه به طور معمول در حوادثی مانند سیلاب حجمی از رسوبات از ارتفاعات به پایین دست سرازیر می‌شود، افزود: وجود سازه‌های آبخیزداری موجب می‌شود بخش عمده ای از رسوباتی که آب با خود حمل می‌کند، در پشت سازه‌ها مانده و به مناطق پایین دست سرازیز نشود.

وی افزود: به واقع سازه‌های آبخیزداری با کنترل رسوبات، میزان حجم وارده رسوبات به داخل سطح شهر را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و از میزان خسارت و هزینه‌ای که برای جمع آوری رسوبات سطح شهر مورد نیاز است، می‌کاهد.

بهرامی نژاد افزود: این سازه دارای 50 هکتار حوزه آبخیز و توان کنترل سیلاب به حجم بیش از 120000 مترمکعب با اعتباری به مبلغ 8900 میلیون ریال در حال اجرا است.

«عکس تزیینی است»

48

کد خبر 1699797

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =